Харчове отруєння на свято — як уникнути

загрузка...

Медична статистика показує, що частота харчових отруєнь значно збільшується в сезон свят. Пов’язано це, в першу чергу, з тим, що в період свят людина, як правило, вживає набагато більше їжі — свята в колі сім’ї та друзів, корпоративні заходи і інші способи відзначити свято сприяють цьому в чималому ступені. А вживана їжа далеко не завжди відповідає стандартам якості та гігієни, та й зберігаються святкові страви деколи протягом декількох днів підряд, що збільшує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, харчового отруєння.

Причини харчових отруєнь

Харчове отруєння на свято найчастіше викликають готові страви — всілякі салати, м’ясні страви, які напередодні свята розкуповуються в супермаркетах. Незважаючи на, здавалося б, очевидні переваги таких продуктів (як мінімум, відсутність необхідності витрачати кілька годин на приготування святкових страв), у «магазинних» салатів є і один істотний мінус — супермаркети далеко не завжди можуть гарантувати високу якість готової продукції і належним чином стежити за дотриманням стандартів гігієни. Як результат — швидка псування продуктів (часом, навіть не здогадуючись про це, люди набувають вже зіпсований салат в магазині) і підвищений ризик харчового отруєння.

Втім, навіть приготування всіх святкових страв у домашніх умовах ще не гарантує захисту від неприємних наслідків харчового отруєння. «Винуватцями» харчового отруєння на свято можуть стати і інгредієнти страв, які готуються своїми руками, в домашніх умовах, і елементарне недотримання основних правил гігієни при приготуванні святкової вечері. Нарешті, тривалий термін зберігання святкових страв нітрохи не сприяє їх якості: салати з майонезом, яйцями, свіжими овочами, обов’язкові на будь-якому святковому столі, навіть за умови зберігання в холодильнику псуються дуже швидко, а при кімнатній температурі — протягом всього лише декількох годин.

Профілактика харчових отруєнь

Харчове отруєння на свято завжди неприємно, якими б незначними не були його симптоми. Навіть звичайне нетравлення шлунка цілком може зіпсувати святковий настрій і веселу атмосферу свята, а важке харчове отруєння може призвести до необхідності звернення до лікаря в терміновому порядку. Тому, щоб уникнути харчового отруєння і не псувати свято ні собі, ні близьким, необхідно подбати про те, щоб святкові страви на вашому столі були не тільки смачними, але і безпечними для здоров’я.

Якщо ви хочете з гарантією захиститися від ризику харчового отруєння, відмовтеся від придбання готових страв, якими б смачними і дешевими вони не були. Зрозуміло, в цьому випадку доведеться витратити на підготовку до свята набагато більше часу, але, в остаточному підсумку, витрачений час з лишком окупиться похвалою гостей — адже навіть найпростіші салати до святкового столу, приготовані своїми руками зі свіжих, якісних інгредієнтів, набагато смачніше і корисніше «магазинних» салатів.

Готуючи святкові страви своїми руками, в першу чергу необхідно стежити за чистотою в приміщенні. При приготуванні їжі частіше мийте руки, протирайте, при необхідності, кухонні поверхні. Зверніть увагу на правильне зберігання продуктів харчування: сире м’ясо, птицю, морепродукти необхідно зберігати окремо від будь-яких інших харчових продуктів. Заморожування м’яса і птиці допомагає нейтралізувати більшість шкідливих мікроорганізмів, які можуть міститися в таких продуктах, тому, якщо ви не збираєтеся негайно готувати святкові страви, краще зберігати сире м’ясо в морозильній камері. Крім того, дуже важливо дотримувати правильний температурний режим і витримувати необхідне для готування час при обсмажуванні, відварювання м’яса, яєць, інших інгредієнтів для святкових страв — як відомо, саме термообробка «вбиває» шкідливі бактерії. А ось недоварене або недосмажене м’ясо часто стає причиною харчових отруєнь та зараження гельмінтами. Залишки ж святкових страв необхідно якомога швидше прибрати в холодильник.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.