Вводимо прикорм — як не помилитися з вибором продуктів?

Ваша дитина на грудному вигодовуванні, але лікар говорить, що дитині потрібен прикорм. А адже нещодавно він же говорив, що в грудному молоці є все необхідне. Потрібно розібратися.

Що таке прикорм

Прикорм — це введення в раціон дитини речовин, яких у грудному молоці мало або вони зовсім відсутні. Це деякі види білків, вуглеводів і мінеральних солей. Крім того, прикорм привчає дитину до більш щільної їжі, смаку нових речовин, що стимулюють шлунок і кишечник, тобто готує дитину до переходу на загальний стіл. Прикорм завжди дається перед годуванням грудьми.

Починаємо давати соки і фруктове пюре

В 3,5 — 4 місяці ваша дитина повинна почати отримувати соки. Краще почати з яблучного соку. Перший раз даємо 5 крапель соку і дивимося, чи не буде у дитини висипань на шкірі. Якщо все нормально, на наступний день даємо 5 мл і поступово, за 2 тижні, доводимо кількість до 30-40 мл один раз на добу. Сік краще робити самим із солодких яблук зелених сортів. Можна використовувати і готовий сік, але на ньому має бути написано, що його можна вживати з 3-місячного віку.

Після того, як повністю введений сік, можна починати давати терте яблуко (краще з тих же сортів яблук), починаючи з 1/2 чайної ложки і довівши до 30-40 грам 1 раз на добу.

Деякі педіатри при грудному вигодовуванні рекомендують починати давати фруктові соки та пюре не раніше 5-6 місячного віку, прирівнюючи їх до першого прикорму.

Перший прикорм

Перший прикорм вводиться в 5 місяців (деякі педіатри рекомендують при грудному вигодовуванні почати прикорм з 6 місяців), він може бути у вигляді каші чи овочевого пюре. Краще починати з овочевого пюре, особливо, якщо дитина має зайву вагу.

Звичайний картопля (кабачок) відварити, ретельно розім’яти виделкою або в блендері і розвести овочевим відваром. Перший раз можна дати половину чайної ложки. Якщо немає алергії, то протягом двох тижнів кількість пюре можна довести до 100 грам, поєднувати пюре з соком і замінити прикормом одне годування. Після того, як ви переконалися, що у вашого малюка немає алергії на картоплю, починайте додавати в пюре рослинне масло з 5 крапель і довівши кількість до 1/2 чайної ложки.

Можна давати готове пюре, але краще, якщо воно буде складатися з одного продукту, наприклад, кабачок, капуста або картопля. Не варто починати з пюре, які містять томати або буряк — у дитини може бути алергія.

Другий прикорм

Другий прикорм вводять в 6 місяців, через місяць після введення першого прикорму. Відповідно, це буде каша або пюре, дивлячись з чого ви почали.

Кашу треба вводити зі столової ложки і поступово довести до 100 грам, замінюючи одне з годувань груддю. До кінця місяця в це годування ви будете давати кашу і 30 грам тертого яблука, а якщо цього буде мало, то ще й груди.

В даний час у продажу є велика кількість сухих каш, деякі з них вимагають варіння, деякі — ні. Вони хороші тим, що містять саме той набір поживних речовин, мінералів і вітамінів, який необхідний дитині. Потрібно тільки підібрати кашу, відповідну віку дитини. При цьому починати краще з тих злаків, які не мають у своєму складі глютену. Це рис, гречка і кукурудза. У вівсяної та пшеничного крупі (в тому числі в манці) є глютен, який може викликати алергію і здуття живота у дитини. Починати треба з одного виду крупи (краще з гречки), а після його повного введення починати чергувати з іншим видом і т.д. Але в день кашу можна давати тільки один раз.

Третій прикорм

Третій прикорм — в 7 місяців. Це м’ясне пюре. Вводять його також з половини чайної ложки і поступово, за два тижні доводять до 30 грам. Краще користуватися готовим м’ясним пюре для дитини з 6-7 місяців.

Після того, як ви ввели м’ясне пюре, починайте вводити жовток. Жовток повинен бути зварений круто. Перший раз можна дати менше, ніж 1/8, на наступний день, якщо немає висипань на шкірі — 1/8, а потім довести до 1/4.

У цьому ж віці можна почати давати сирок, починаючи з 1/2 чайної ложки і довівши його поступово до столової ложки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.