Вся правда про відмінності між хлопчиками та дівчатками

Всім відомо про існування стереотипів, пов’язаних з поділом дитячих речей. Якщо це вантажівка, то обов’язково для хлопчика, а якщо пачка балерини, то обов’язково для дівчинки. Не варто слідувати гендерним стереотипам при поділі іграшок. Навіть якщо ви запропонуєте своєму синові блискучі фарби, а доньці — поїзд, син все одно залишиться хлопчиком, який перетворить своє ліжко в гоночний автомобіль, а дочка в кінцевому підсумку буде одержима взуттям.

Вченими було проведено дослідження, в рамках якого вісімнадцятимісячного хлопчикам і дівчаткам показували картинки з лялькою і машинкою. В результаті більшість дівчаток вибрали ляльку, в той час як хлопчики в основному вибирали машинку. Це дослідження доводить, що вже у вісімнадцять місяців діти опиняються під впливом гендерних стереотипів. Експерти стверджують, що багато відмінності між хлопчиками та дівчатками очевидні з народження. І це тільки верхівка айсберга, коли мова йде про гендерних дослідженнях.

У вас хлопчик

Якщо у вас народився хлопчик, напевно, ви вже помітили, що він жити не може без руху — він спостерігає за ним і обожнює брати в ньому участь (тому вам краще запастися зеленкою). Крім цього, хлопчики набагато більш емоційні, ніж прийнято вважати. Експерти радять звертати увагу на такі риси характеру, які характерні для зростаючих і розвиваються хлопчиків:

Хлопчики люблять рух

Згідно з даними психологів Кембриджського університету, хлопчики воліють спостерігати за рухом механізмів (а не за рухом живих істот). Дослідники запропонували дванадцятимісячного хлопчикові на вибір два заняття: стежити за говорять людьми або ж спостерігати за рухом склоочисників. Неважко здогадатися, що вибрав малюк. Виявляється, що хлопчикам легше встежити за рухомими об’єктами. Недавні дослідження показують, що хлопчики випереджають дівчаток у розвитку майже на два місяці, якщо мова йде про закономірності руху об’єктів (наприклад, хлопчики усвідомлюють, що якщо закотити м’яч під диван, то він з’явиться з іншого боку через кілька секунд).

Хлопчики більше рухаються

Не дарма кажуть, що дівчатка — бовтанки, а хлопчики — ходаки. І це тільки половина правди. Дівчатка дійсно починають говорити першими, але хлопчики починають ходити — при чому у хлопчиків моторні функції розвиваються всі відразу — приблизно в той же час, що і у дівчаток. Доказом активної рухливості хлопчиків є той факт, що вони частіше, ніж дівчатка, соваються і б’ються. Нові дослідження доводять, що хлопчики частіше піддаються травмам і потребують медичної допомоги. Хлопчики дійсно випереджають дівчаток у всіх сферах розвитку фізичних здібностей в дошкільні роки.

Хлопчики схильні виявляти більше емоцій, ніж прийнято вважати

Існують докази, що хлопчики більш запальні, ніж дівчатка, і їм важче взяти себе в руки. Проведене експертами дослідження показало, що хоча шестимісячні хлопчики і залишалися з вигляду спокійними, незважаючи на негативні емоції, частота серцебиття і дихання все одно показали, що вони насправді відчувають стрес.

Хлопчикам подобається велика кількість людей

Хлопчики воліють спостерігати за групами людей, а не за окремими особистостями. Насправді, при наявності вибору новонароджені хлопчики воліють дивитися на двигающегося людини.

Хлопчики безстрашні (відносно)

Хлопчики висловлюють занепокоєння набагато рідше, ніж дівчатка. Згідно з результатами недавнього опитування, батьки хлопчиків у віці від трьох до дванадцяти місяців рідше, ніж батьки дівчаток, повідомляли про здригування дитини у відповідь на гучні звуки і різкі рухи. Ще одне дослідження показало, що коли мами, наближаючись до своїх дванадцятимісячними дітям, робили страшне обличчя, хлопчики ігнорували мам і йшли гратися. Дівчатка ж сповільнювали крок і висловлювали занепокоєння.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.