Вправи для спини — корисний при сидячому способі життя

Вправи для різних відділів спини допоможуть стати стрункішою і здоровіше, уникнути болів в спині і підтримати тонус.

Чому жінкам потрібні вправи для спини

Більшість жінок працює, сидячи за столом годинами. Проблеми зі спиною дуже поширені і багато хто страждає від болісних болів в спині. Спину підтримують м’язи, тому так важливо тренувати їх, особливо якщо вам доводиться довго сидіти на одному місці.

Жінки часто роблять вправи для преса, сподіваючись добитися плоского живота. Але досить часто при цьому забувають про принцип балансу. Якщо ви тренуєте м’язи преса, робіть вправи і для м’язів живота.

Що ще важливіше, вправи для м’язів спини допомагають підтримувати правильну поставу. З нею ви будете виглядати більш впевненою та привабливою.

Вправи для верхньої частини спини

 • Підтягування дають навантаження на верхню частину спини, руки і корпус. Широко розставивши руки, візьміться за поперечину (долоні дивляться вниз). Зависни на перекладині і схрестіть ноги. Помічник повинен тримати вас за ноги, щоб ви не розгойдувалися. Зведіть лопатки і підтягніться до перекладині так високо, як тільки можете, і повільно опуститеся. Зробіть 10 повторів.
 • Ця вправа задіє верхню і середню частину спини. Поставте ноги на ширину плечей. Візьміть по гантелі в кожну руку. Злегка зігніть в стегнах і дозвольте рукам опуститися. Тепер розгорніть руки долонями вгору. Зведіть лопатки і підійміть лікті під кутом 90 градусів. Повільно опустіть руки у вихідну позицію. Повторіть 10-12 разів.
 • Ця вправа дає навантаження на спину і трицепси. Ляжте на лавку або на підлогу. Візьміть гантелі і підніміть руки над грудьми. Потім опустіть їх за голову, тримаючи руки прямими. Підніміть гантелі нагору, повторюйте 15 разів.
 • Вправи для нижньої частини спини

 • Ляжте на спину. Підтягніть коліна до грудей і одночасно — підборіддя до грудей. Утримуйте це положення 15 секунд. Повторіть двічі.
 • Встаньте на карачки. Одночасно підніміть і витягніть праву руку і ліву ногу так, щоб вони були паралельні підлозі. Утримуйте 2 секунди, потім повільно поверніться у вихідне положення. Повторіть з лівою рукою і правою ногою. Повторіть по 10 разів в кожну сторону.
 • Ляжте обличчям вниз, руки витягнуті над головою, долоні на підлозі. Одночасно підніміть праву руку і ліву ногу так високо, як можете. Утримуйте 10 секунд, потім повільно поверніться у вихідне положення. Повторіть з лівою рукою і правою ногою. Повторіть по 10 або 20 разів для кожної сторони.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.