Вправи для нижнього преса — ось де знадобляться терпіння і труд!

М’язи нижнього преса виконують функцію обертання тазу вперед . Саме в середній і нижній частині найбільш інтенсивно накопичуються жирові відкладення, від яких складно позбутися. Це найтриваліша частина першої стадії тренувань. Вправи для нижнього преса найбільш утомливі і болючі, тому багато хто віддає перевагу роботі з верхніми м’язами. Не можна забувати про те, що для гарного живота важлива підтягнута нижня частина, в якій без серйозних тренувань так і залишиться складка.

Нижній прес: проблеми та шляхи їх вирішення

Підтримувати тонус мускулатури нижньої частини живота необхідно ще й тому, що вони підтримують органи малого таза і перешкоджають таким патологій, як опущення статевих органів. Програми для прокачування цієї групи м’язів вимагають цілеспрямованості і самоконтролю, тільки в цьому випадку можна досягти помітних успіхів.

Деякі правила допоможуть полегшити роботу в цьому напрямку, якщо дотримуватися їх регулярно і неухильно:

 • вправи слід виконувати тільки на голодний шлунок і не приймати їжу протягом години-двох після тренування;
 • правильне дихання в цих комплексах вправ важливо, як ніколи: видих робиться у фазі пікового навантаження на м’язи;
 • якість набагато важливіша за кількість: якщо спочатку важко, краще зробити десять якісних вправ з максимальним навантаженням, ніж удвічі більше недбалих;
 • краще робити вправи в повільному темпі, постійно контролюючи положення тіла.
 • Ефективні вправи для нижнього преса

  Відмінна риса роботи з цією групою м’язів полягає в тому, що вони складаються в підніманні ніг з різних позицій і під різним кутом, при цьому верхня частина тулуба повинна бути жорстко зафіксована.

 • Лежачи на спині і зафіксувавши руки уздовж торса, потрібно підняти голову і шию. Після цього плавно підняти прямі ноги під кутом у шістдесят градусів, затримати на кілька секунд і опустити до положення приблизно п’яти сантиметрів від підлоги. Протягом десяти-п’ятнадцяти повторів потрібно стежити, щоб ноги жодного разу не торкнулися підлоги. Це важка вправа, тому необхідно спочатку домогтися його бездоганного виконання і тільки потім переходити до двом, трьом і більше підходам.
 • Вправа у висі на поперечині. Прямі ноги потрібно піднімати до перпендикуляра тілу і затримувати так, паралельно землі, на кілька секунд.
 • Вправи для нижнього преса мають одну цікаву особливість: через деякий час вони дають чітке розуміння роботи кожного м’яза. Це відчуття дає ні з чим незрівнянну радість від здатності керувати власним тілом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.