Вправи для черевного преса — правильний шлях до ідеальної фігури

М’язи черевного преса — одна з найбільших груп м’язів людського організму. У бодібілдингу вона вимагає особливого підходу, оскільки без тренованого преса обриси фігури залишаться недосконалими. Саме вправи для преса формують закінчений образ пропорційного тіла з рельєфними м’язами.

Тренований черевний прес має велике значення не тільки для краси, але і для здоров’я. Щоб внутрішні органи черевної порожнини нормально функціонували, вони повинні знаходитися в правильному положенні, а для цього необхідний хороший тонус прямого м’яза живота.

Основні цілі вправ для преса

Комплекси вправ для преса переслідують поступально дві основні мети:

 • спалювання підшкірного жиру в області живота;
 • формування рельєфних «кубиків преса».
 • Перший етап занять — це саме спалювання підшкірного жиру і закладання основи твердих м’язів. Необхідно віддавати собі звіт в тому, що в області тонусу мускулатури у будь-якого нетренованого людини живіт — найбільш слабке місце. Хоча гіподинамія — бич нашої сучасності, і від неї страждає весь організм, все ж м’язам рук, ніг, спини, плечового пояса, людина у повсякденному житті дає хоч якусь роботу. Про м’язах живота цього не скажеш. Щоб вони отримали навантаження, «заробили», необхідні спеціальні тренування.

  Формування м’язового рельєфу можливо тільки після закінчення першого етапу. На жаль, багато перестають тренуватися після того, як позбавляються від жирових складок на животі та отримують ілюзію плоских твердих м’язів. Це недоцільно, оскільки тонус швидко втратиться, а жир почне відкладатися знову. Щоб зберегти форму і домогтися ще більш вражаючих результатів, необхідно продовжувати тренування.

  Другий етап-формування «кубиків». «Кубики преса» — це натренована пряма м’яз живота, яка ділиться симетрично на шість — вісім відрізків. Під впливом фізичних вправ ці відрізки стають опуклими і, дійсно, виглядають як кубики.

  Золоті правила роботи з черевним пресом

  Вибираючи комплекс вправ для преса, рекомендується відштовхуватися від власної фізичної форми на момент початку занять. Існують курси інтенсивних тренувань, що дають ефективну промальовування рельєфу м’язів черевної порожнини за шість тижнів. Але такі комплекси розраховані на культуристів, що мають стаж занять не менше року. Займатися за цими програмами непідготовленим людям не просто важко, це не дасть ніякого ефекту, оскільки не закладена основа твердих м’язів. Крім того, у більшості початківців є також надлишковий жир. Саме такий некомпетентний вибір програми тренувань та є джерелом міфів про «неефективних курсах» або про те, що після певного віку неможливо придбати підтягнуту мускулисту фігуру.

  Домогтися чудових обрисів тіла можна в будь-якому віці. Важливо виробити поетапну, поступальну програму. Найкраще починати боротьбу з м’яким товстим животом під керівництвом інструктора з фітнесу, який визначить рівень фізичної підготовки і порекомендує потрібний комплекс вправ.

  Будь комплекс вправ передбачає дотримання наступних простих правил, без яких не можна домогтися своєчасних відчутних результатів, зате можна легко принести шкоду власному організму.

  Всі вправи для преса потрібно обов’язково виконувати з округленої попереком. При роботі над пресом з прямою спиною виникає підвищений тиск на задню частину суглобів поперекового відділу, розташованих між хребцями. Таке здавлювання з одночасним зсувом, в кращому випадку, провокує люмбаго, а в гіршому — може призвести до серйозних травм хребта.

  Під час виконання вправ не повинно бути ривків і різких рухів.

  Якщо поруч немає інструктора, необхідно періодично контролювати точність виконання вправ, відповідність положення спини, плечей, ніг описам, даними в курсі тренувань. При неправильному положенні тіла навантаження перерозподілиться на інші групи м’язів, і тренування буде безглуздою.

  Для успішної роботи з пресом необхідна позитивна мотивація, відповідний психологічний настрій.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.