Вплив стресу на шкіру: жовтіючи від турбот

загрузка...

У період сильного емоційного стресу приплив крові направлений до тих органам, які організм вважає найбільш важливими і без участі яких нам не впоратися зі стресом. У той же час відбувається відтік крові від органів, які організм вважає менш важливими. До таких «другорядним» органам відноситься шкіра. На жаль, шкіра — самий великий орган нашого тіла, до того ж, і самий чутливий. Коли ми переживаємо стрес, шкіра відчуває гостру потребу в кисні, отчого набуває нездоровий жовтуватий відтінок.

Внаслідок хронічного стресу не тільки змінюється відтінок шкіри, але і збільшується вироблення гормону кортизону, що бере участь в регуляції обміну білків, жирів і вуглеводів в організмі, що пригнічує імунну систему. При ослабленні захисного бар’єру шкіра стає надзвичайно вразливою до інфекцій.

Вплив стресу на організм в цілому

Стрес не тільки порушує роботу імунної і нервової систем. Він також може вплинути на здатність організму як слід переварювати їжу, що, в свою чергу, впливає на здоров’я шкіри і здоров’я в цілому. При порушеннях травлення поживні речовини не засвоюються як слід, тому в організмі залишаються і накопичуються неперетравлені токсичні залишки їжі.

Відомо, що стрес може викликати або посилювати шкірні захворювання, зокрема, екзему, псоріаз, розацеа, призводити до появи бородавок, герпетичної лихоманки і пухирів, але найбільш поширені три реакції шкіри на стрес: висип, свербіж і акне.

Найчастіше висип і роздратування шкіри викликані алергією, але іноді висип є реакцією організму на стрес. У стані стресу в кров потрапляють гістаміни, чому на шкірі може з’явитися висип або дрібні прищики. У деяких випадках висип непомітна, але шкіра стає дуже чутливою, з’являється свербіння. Як правило, при лікуванні висипу такого роду допомагають антигістамінні засоби або заспокійливий шкіру лосьйон.

Акне — результат стресу?

Хоча висип і свербіж — досить розповсюджені реакції шкіри на стрес, більшість людей в стані стресу страждають від вугрової висипки (акне). Стрес є своєрідним тригером, що запускають в організмі механізми, що стимулюють підвищену активність сальних залоз. Надлишок шкірного сала закупорює пори і викликає роздратування шкіри, що і призводить до появи акне.

Втім, якими б неприємними не були ці реакції, потрібно пам’ятати, що вони носять тимчасовий характер. Крім того, сьогодні у продажу можна знайти безліч засобів, які допомагають зняти подразнення шкіри і поліпшити її стан.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.