Вплив нікотину та алкоголю на здоров’я бодібілдерів

загрузка...

Куріння і вживання алкоголю — це шкідливі звички, які особливо небезпечні для тих, хто займається професійним або любительським спортом, насамперед тому, що знижують мотивацію і викликають бажання припинити тренування. На жаль, відразу відмовитися від цих шкідливих звичок (особливо багаторічних) дуже непросто, так як це призводить до численних порушень обміну речовин в організмі.

У чоловіків, що регулярно споживають алкоголь, різке зменшення кількості споживаного спиртного викликає зниження рівня холестерину-ЛПВЩ (ліпопротеїнів високої щільності) і аномальний спад систолічного тиску, в той час як скорочення споживання нікотину призводить до різкого підвищення рівня цукру в крові, інсуліну, тригліцеридів, збільшенню обхвату талії та індексу маси тіла.

У жінок-курців рівень холестерину-ЛПВЩ, обхват талії і індекс маси тіла також збільшуються, коли вони кидають курити. Як показує це дослідження, краще взагалі не починати курити, ніж згодом кидати, так як всі метаболічні зміни в організмі, які тягне за собою різку відмову від цієї шкідливої звички, можуть стати причиною різних фізіологічних і гормональних розладів (особливо якщо мова йде про багаторічною звичкою ).

Вплив нікотину

Харчування в чому визначає здатність нікотину впливати на механізми регулювання ваги. У результаті тривалого впливу нікотину в організмі відбуваються адаптивні зміни молекул центральної і периферичної нервової системи, які регулюють харчову поведінку і енергетичний обмін речовин.

Це в першу чергу важливо для бодібілдерів, які прагнуть наростити мускулатуру або зберегти м’язову масу. Відомо, що нікотин знижує вагу тіла курців, а різка відмова від нікотину або припинення паління може призвести до збільшення маси тіла. Нікотинова абстиненція супроводжується підвищення вмісту одного з головних регуляторів апетиту — нейропептида Y — і білка, спорідненому білку агуті, в гіпоталамусі, і зниженням концентрації метаболічного роз’єднувального білка-3 в бурої жирової тканини.

нейропептидів Y

нейропептидів Y (NPY — Neuropeptide Y) — нейропептид, якого найбільше в головному мозку. Це найсильніший стимулятор апетиту, регулюючий харчова поведінка. Були проведені експерименти, в ході яких апетит гризунів блокувався шляхом введення антитіл або антисмислової РНК, нейтралізуючої нейропептид Y. Слід зауважити, що лептин як мінімум частково інгібує синтез нейропептида Y і його викид в гіпоталамус.

Білок, споріднений білку агути:

Білок, споріднений білку агути (AGRР — Agouti-Related Protein) — невід’ємний компонент метаболічних процесів, що регулює апетит і коливання маси тіла. Білок, споріднений білку агуті, знаходиться в гіпоталамусі; у чоловіків з надмірною вагою рівень цього білка підвищений.

Бодібіледри і м’язова маса

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що бодибилдеру, який хоче зберегти нарощену м’язову масу або скинути вагу, буде важко кинути курити.

У крайніх випадках можна звернутися в спеціалізовану клініку, де від нікотинової залежності лікують так само, як від наркотичної або алкогольної. Нещодавно у Франції було проведено дослідження ефективності перебування в клініці, де пацієнта поступово за індивідуальною методикою «знімають» з нікотину, протягом одного року, з урахуванням факторів, що сприяють поверненню до паління після спроби кинути.

В цьому перспективному дескриптивном дослідженні взяли участь курці, що спостерігалися до клініці протягом 1 року (в деяких випадках протягом трохи більш тривалого періоду). Особи, які страждають на шизофренію, були виключені з вибірки.

 • Заступники нікотину або повільно вивільняється бупропіон, в залежності від рівня нікотинової залежності.
 • Когнітивно-поведінкова терапія в будь-якому випадку ефективна при лікуванні від нікотинової залежності; пацієнтам з підвищеним рівнем тривожності або депресивним розладами також перед тим, як кинути палити, брали селективний інгібітор зворотного захоплення серотоніну.
 • Дослідження підтвердило думку про ефективність спеціалізованої медичної підтримки протягом одного року і виявило основні складнощі, з якими стикаються при відмові від куріння жінки. Для подолання цих труднощів ще належить розробити особливий підхід. В цілому, вчені не виявили інших факторів ризику, що, можливо, пояснюється широким застосуванням селективного інгібітора зворотного захоплення серотоніну або статистичними обмеженнями у зв’язку з кількістю учасників.

  Очевидно, що бодибилдеру — завзятому курцеві, вилікуватися від нікотинової залежності буде набагато важче, що пояснюється змінами процесу обміну речовин, апетиту і гормональними зрушеннями при відмові від куріння.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.