Вовчанка і вагітність: як діяти правильно

Вовчанка не зменшує шанси жінки завагітніти. Менше 50% вагітностей у жінок, хворих вовчак, мають ускладнення, але все вагітності при вовчаку мають високий ступінь ризику. Вовчак може ускладнити вагітність, так як зростає ризик викиднів, передчасних пологів і пізнього токсикозу вагітних, а також можливі проблеми з серцем у дитини. Якщо ви хворієте вовчак та збираєтеся завагітніти, візьміть до уваги ці поради, щоб забезпечити собі безпечну вагітність і здорову дитину.

Перед тим, як завагітніти:

 • Зберіть свою команду лікарів
 • Перед тим, як завагітніти, жінки, хворі вовчак, повинні відвідати ревматолога, лікаря, який спеціалізується на таких захворюваннях, як вовчак, перинатології або акушера, який спеціалізується на ризикових випадках, а також дитячого кардіолога.

  Раніше консультування дозволяє жінкам, які хворіють вовчак, обговорити стан свого здоров’я з лікарем, щоб визначити можливий ризик через вовчака. Не всі жінки однакові, так що дуже важливо знати, що значить саме ваше захворювання для вашої вагітності.

  Деякі вагітності можуть потребувати ранньому лікуванні. Це допоможе перешкодити ризику виникнення ускладнень, і таке лікування повинне початися в перші кілька тижнів вагітності для отримання найкращих результатів. Ризик виникнення ускладнень збільшується, якщо у вас загострення вовчака, тому дуже важливо звернутися до свого лікаря.

 • Визначте у себе ризик виникнення ускладнень при вагітності
 • Кожен випадок захворювання вовчак різний. Це захворювання не підвищує ризик викиднів в першому триместрі. Але жінки, які мають це захворювання, схильні до ризику викиднів на більш пізніх строках і навіть ризику мертвонародження через вплив антифосфоліпідних і антікардіоліпінних антитіл. Близько 33% жінок, хворих вовчак, мають ці антитіла, які підвищують ризик появи тромбів. Ваш лікар може порадити вам здати спеціальний аналіз крові, щоб перевірити наявність таких антитіл.

  Плацентарні тромби можуть піддати небезпеці харчування вашої дитини і доступ кисню, а також уповільнити його розвиток. Якщо у вас підвищений ризик виникнення тромбів, ваш лікар може призначити вам препарати, що розріджують кров, такі як слабодозірованний аспірин або гепарин. Вас також повинні будуть обстежувати на наявність антитіл, які представляють підвищений ризик розвитку вродженої блокади серця у дитини.

  Уражені вовчаком нирки або легені збільшують шанс появи ускладнень під час вагітності. Вагітність має тенденцію збільшувати навантаження на пошкоджені органи. Це може завдати непоправної та незворотної шкоди ниркам.

 • Змініть свої ліки для лікування вовчака, щоб захистити вагітність
 • Ваш лікар може допомогти вам скласти план лікування, безпечний для вашого малюка. Гідроксіхлорін і преднізон вважаються безпечними для вагітності. Метотрексат і циклофосфамід не можуть застосовуватися під час вагітності і повинні бути скасовані хоча б за місяць до можливої вагітності. Попросіть свого лікаря зважити всі за і проти ваших препаратів.

  * Плануйте свою вагітність. Планувати вагітність не завжди легко. Але ви повинні зважитися на вагітність тільки після ретельного медичного обстеження. Ви також повинні планувати вагітність під час ремісії або зменшення активності хвороби. У вас буде набагато менше ускладнень, якщо ваша хвороба буде не активною.

  Якщо ви вже завагітніли:

 • Відвідуйте часто свого лікаря
 • Часте відвідування лікаря може допомогти виявити патології, спостерігати за розвитком дитини і принести вам заспокоєння. Близько 25% вагітностей при вовчаку може закінчитися передчасними пологами. А 20-30% хворих жінок будуть мати пізній токсикоз вагітності. Це раптове підвищення тиску, а також присутність білка в сечі, яке веде до внутрішніх набряків тканин тіла. Пізній токсикоз (прееклампсія) найчастіше вимагає термінового лікування і може бути вилікувана тільки після народження дитини, тому потрібно часто відвідувати свого лікаря. Ваш лікар може також стежити за ростом дитини за допомогою сонограми або ультразвуку, які нешкідливі для вас і вашої дитини.

 • Слідкуйте за загостренням свого захворювання
 • Останні дослідження показують, що загострення вовчака під час вагітності бувають вкрай рідко. Насправді, багато жінок спостерігають поліпшення свого стану під час вагітності. Якщо ви завагітніли після шести місяців ремісії, ви навряд чи відчуєте загострення хвороби, ніж, якби завагітніли під час активного періоду захворювання. Симптоми загострення хвороби можуть бути такими ж, як при вагітності, тому дуже важливо визначити разом з лікарем, почалося чи у вас загострення або це просто звичніше ознаки вагітності. І те й інше відзначається набряканням суглобів і накопиченням рідини, висипом на обличчі і змінами стану волосся.

 • Намагайтеся зменшити стомлюваність
 • Вагітність може бути важким процесом для організму жінки, а вовчак може додати проблем під час вагітності. Добре відпочивати в цей період для вас дуже важливо. Жінки, хворі вовчаком, не повинні набирати зайву непотрібний вагу під час вагітності і повинні дотримуватися здорового і збалансованого харчування. Будьте готові внести зміни в вашу діяльність і щоденне життя, якщо ви відчуєте себе втомленою або у вас буде щось боліти.

 • Підготуйтеся до можливості передчасних пологів
 • Близько 50% вагітностей у жінок, які страждають вовчак, закінчуються передчасними пологами через ускладнення, що виникають під впливом захворювання. Вибрати лікарню, що спеціалізується на догляді за дітьми раннього віку і пропонує інтенсивну терапію новонародженим, якщо раптом ваша дитина народиться раніше терміну або буде мати проблеми зі здоров’ям. Хоча передчасні пологи представляють ризик для новонароджених, більшість проблем можуть бути успішно подолані в лікарні, яка спеціалізується на виходжуванні новонароджених.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.