Вовчанка і підтримка сім’ї — не чекайте дива

загрузка...

Якщо хтось, кого ви любите, хворіє вовчак, на вас це теж матиме певний вплив. Будь то ваш чоловік або дружина, дитина або близький друг, ця хвороба тим чи іншим чином торкнеться ваші відносини.

Буває важко дізнатися, як вести себе з таким хронічним захворюванням, як вовчак. У багатьох випадках ви навіть не зрозумієте її симптоми. Ваш близька людина буде здаватися здоровим один день, а на наступний день буде не в змозі встати з ліжка. Іноді вовчак може змусити вас внести зміни у ваше звичне життя. Це може викликати напругу в сім’ї та інших особистих відносинах.

Але важливо пам’ятати, що вовчак також засмучує тих, у кого вона є. Тут ми пропонували сім підказок про те, що потрібно зрозуміти про вовчаку і як можна підтримати свого близької людини, що страждає цим захворюванням.

Говоріть про вовчаку і її вплив відкрито

Чесні, відкриті стосунки — ось кращий спосіб зберегти ваші відносини міцними. Але коли у когось є хронічна хвороба, люди часто не говорять про це. Вони бояться сказати щось не те або нашкодити почуттям іншої людини.

Уникання обговорення вовчака, якій ви хворієте або ваших почуттів може тільки нашкодити. Для вас може бути дуже важливим поділитися своїми почуттями з кимось. А також важливо тому, хто хворіє вовчак, чесно говорити про те, як він чи вона себе почувають і чого потребують.

Не завжди легко розповісти про свої почуття, особливо якщо ви ображені або сердиті. Але важливо знати, що будь-яка емоційна реакція на вашу хворобу, будь то страх, розчарування чи злість, це нормально. Постарайтеся знайти спосіб поділитися своїми почуттями відкрито з кимось, хто вам доріг, і щоб він теж розповів вам про свої почуття.

Якщо вам потрібна допомога, щоб почати розмову про складні почуття, сімейний лікар вам може в цьому допомогти. Він допоможе вам зробити ваші відносини чесними і допоможе поставитися до всього з співчуттям.

Зрозуміти вовчак, як захворювання

Дізнайтеся все, що можна, про вовчаку і її симптомах. Це допоможе вам краще зрозуміти, через що доводиться проходити вашій близькій людині. Ця хвороба може бути дуже важкою для розуміння іншими людьми, так як симптоми дуже сильно відрізняються. Але чим більше ви знаєте про вовчаку, тим більше співчуття виникає у вас до вашого близькій людині.

Попросіть лікаря вашої близької людини порекомендувати вам літературу по цьому захворюванню. Або пошукайте серед надійних джерел в Інтернеті. Ви можете запропонувати своїй близькій людині супроводжувати його під час візитів до лікаря.

Прийміть зміни, які тягне за собою вовчак

Людям, що хворіють вовчак, доводиться часто вносити кардинальні зміни в своє життя. Вони не можуть більше займатися чим з того, що звикли робити раніше. Залежно від ваших відносин, ці обов’язки можуть перейти до вас.

Ваші ролі у відносинах можуть змінитися і вам потрібно бути до цього готовими. Якщо ваш партнер зазвичай займається всіма домашніми справами або дітьми, а також заробляє гроші, можливо, тепер ці обов’язки перейдуть до вас.

Зміни можуть бути важкими, особливо якщо вони зачіпають ваші особисті стосунки. Але якщо ви їх прийміть, це допоможе вами йти далі.

Запитуйте, чи не потребує в чомусь ваша близька людина, що страждає вовчак

Якщо ви хочете допомогти своїй близькій людині якимось чином, але не впевнені, що йому потрібно, просто запитайте його про це. Це може здатися простим, але багато людей вважають, що знають, що потрібно іншій людині, поетом вони навіть не обтяжують себе запитувати. Вовчак може бути дуже різною, тому якщо в один день людині потрібно одне, то на другий день йому буде потрібно зовсім інше. Єдиний спосіб дізнатися — це запитати.

Іноді буде корисно запропонувати певну допомогу, яку ви можете надати. Наприклад, запитайте, чи можете ви забрати дітей зі школи або купити щось в магазині. Іноді корисно запропонувати конкретну допомогу, а не щось невизначене, але спочатку все-таки обов’язково запитаєте, перш ніж робити щось. Не думайте, що ваш близька людина не може чогось зробити, замість цього просто щиро запропонуйте свою допомогу, якщо це необхідно.

Дуже шкода, коли люди автоматично приходять до висновку, що вони можуть щось зробити. Потрібно хоча б поставити перед собою мету і найчастіше ви зможете робити більше, ніж думають про вас люди.

Дружньо підбадьорюйте, коли це необхідно

Якщо ви відчуваєте, що ваш близька людина занепав духом, запропонуйте йому якесь спільне розвага. Наприклад, ви може запропонувати похід в кіно на фільм, який вам обом подобається або сходити разом в ваш улюблений ресторан. Ви також можете запропонувати йому приєднатися до групи підтримки людей, що мають вовчак, щоб отримувати додаткову підтримку і підбадьорення.

Забезпечте підтримку собі

Навіть якщо ви не хворієте вовчак, ви теж маєте потребу в підтримці і підбадьорення. Ви можете випробувати всю гамму емоцій, від страху і тривоги до розчарування і злості. Це все абсолютно природно, але вам потрібна підтримка, щоб ви могли давати вихід своїм почуттям.

Залежно від вашої ролі, вам може допомогти група підтримки людей, що піклуються про сім’ї, де є хворі вовчаком. Деякі з таких груп дозволяють членам сім’ї бути присутніми на зборах. Вам може бути корисним поговорити про свої почуття в групі людей, які проходять через те ж саме. Це допомагає вам зрозуміти, що ви не одні і що інші відчувають ті ж почуття, що й ви.

Візьміть відпустку для відпочинку від вовчака

Якщо ви піклуєтеся про людину, хворим вовчак, дуже важливо іноді брати відпустку і їхати кудись щоб відпочити від ситуації. Ви можете відчувати себе винними, якщо вам потрібно на деякий час залишити хворого, але важливо дбати і про себе, це в інтересах тієї людини і вас.

Вам потрібно мати можливості набратися сил, щоб вам вистачило енергії бути поряд з хворою людиною, яку ви любите. Знайдіть способи підживити себе, нехай це буде похід в кіно, прогулянка, візит до друзів або просто прийняття ванни.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.