Вовчанка і депресія: способи боротьби з ураженням шкіри

загрузка...

При вовчаку нормально почувати себе засмученими або бути в поганому настрої. Це захворювання може змусити пристосовуватися до змін у житті. Хвороба може зробити особисті стосунки напруженими і іноді буде досить важко займатися улюбленими справами. Все це може завдати людині шкоди в емоційному плані. Але почуття смутку або депресії, які тривають більше декількох тижнів, мають бути досліджені та вилікувані.

Люди з такими хронічними захворюваннями, як вовчак, піддаються великому ризику депресій. Дослідження показують, що більше шістдесяти відсотків людей з хронічними захворюваннями перебувають у стані депресії в ті чи інші періоди їхнього життя.

Діагноз повинен ставити тільки лікар, так як деякі симптоми вовчака — втрата енергії, проблеми зі сном, втома — можуть імітувати симптоми депресії. Слід звернутися до професійної медичної допомоги і разом подолати депресію.

Існує багато способів подолання симптомів та боротьби з вовчаком.

Медична консультація

Лікар допоможе діагностувати захворювання і допомогти з вибором самого прийнятного варіанта рішення. У більшості випадків рекомендується поєднання психотерапії та лікування антидепресантами. Деяким людям необхідно приймати антидепресанти, щоб допомогти їм повернутися до звичного способу життя. Як тільки вони відчують себе краще, вони далі самі продовжать боротися з депресією.

Прийняти хвороба

Коли людина вперше дізнається, що хворий вовчаком, то стадії глибокого горя до заперечення, злості й депресії забезпечені. Це нормально. Але найголовніше — не залишатися довго ні в одній з цих стадій. Навпаки, треба прагнути до того, щоб прийняти свою хворобу. Прийняття свого діагнозу і продовження життя далі може допомогти впоратися з депресією. Це може означати нові цілі в житті і нові заняття, які припадуть до душі і прикрасять життя.

Наприклад, якщо людина вів дуже активний спосіб життя до хвороби, то після діагнозу захворювання можна трохи зменшити темп і зайнятися тим, на що раніше не вистачало часу. Наприклад, прочитати всі книги, які давно були в планах.

Позитивний внутрішній діалог

Більшість людей говорять самі з собою впродовж дня. І те, що і як вони говорять, може робити величезний вплив на настрій. Те, що людина говорить собі, набагато важливіше всіх тих слів, що кажуть про нього інші. Тому позитивні думки в голові слід не просто утримувати, але і підживлювати час від часу, і уникайте переходів на негативний внутрішній діалог.

Наприклад, не варто звинувачувати себе в малодушності, недієздатності або боягузтва, якщо задумане не виходить здійснити. Навпаки, слід нагадати собі, що було зроблено все можливе, і прийде день, коли все це стане реальним.

Людьми, які вміють надавати підтримку, в особистому оточенні

Мати сильну підтримку дуже важливо, особливо коли у людини хронічне захворювання. Але, важливіше оточити себе позитивними людьми, які здатні підтримувати вас, підбадьорювати, навіть якщо потрібно буде завести для цього нових друзів.

Також можна приєднатися до групи підтримки людей, які страждають вовчак. Важливо отримувати і виявляти співчуття і бути серед тих, хто розуміє, через що доводиться такій людині пройти. Якщо ви немає такої групи в регіоні проживання, то в інтернеті обов’язково знайдеться група, співчутлива і об’єднує таких людей.

Відвідування свого лікаря — ще один спосіб отримати підтримку. Професійна консультація та підтримка завжди корисна, якщо лікар теж налаштований позитивно. Також професійну пораду лікаря придасться в поліпшенні відносин з рідними та друзями.

Жити одним днем

Для людини, хворої вовчак, може бути важко переживати про все, що потрібно зробити і здійснити. Замість цього можна зосередитися на одному дні. Можливо, доведеться розбити день на маленькі сегменти для кращого сприйняття. Щоранку можна заново на новий день розставляти пріоритети і вирішувати першочергові завдання.

Барометр настрою

Дуже цікавий спосіб візуально створити собі якийсь барометр настрою, використовуючи цифри від 1 до 10. Якщо настрій впало до нижніх відміток, терміново треба його піднімати. Зробити будь-які зміни, з ким поговорити і просто сказати, що настрій відмінний і життя хороше.

Список «покращувачів» настрою

Створюється список всіх речей, здатних відчути себе краще. Це може бути ванна з додаванням піни або пелюстків троянд, дзвінок другу, перегляд улюбленого шоу або кіно, читання, коротка прогулянка, відпочинок в саду або просто спілкування зі своєю собакою. Цей список завжди повинен бути під рукою, і при зміні настрою завжди його слід використовувати. Якщо один з пунктів списку не допомагає, потрібно переходити до іншого пункту.

Зв’язок зі своїм духовним началом

Для релігійних людей є сенс звернутися до людей з місцевої релігійної громади. Залежно від віри корисно ходити в церкву чи храм або просто читати молитву самим. Якщо важко вийти з будинку, то можна запросити додому когось із громади.

Можлива активність

Настрій можна підняти, займаючись активним видом відпочинку. При сильних болях про це немає й мови, але регулярні заняття або просто фізичні навантаження допоможуть справитися з болями і тримати себе в тонусі. Також це дає відчуття контролю над своєю хворобою. Будь активність принесе користь, будь то прогулянка недалеко від будинку або навіть похід в іншу кімнату.

Деякі люди отримують користь від занять тайцзи, дуже легкої йогою, наведення образів або медитації. Багатьом ці заняття допомагають впоратися з депресією і навіть поліпшити фізичний стан.

Будь-яка можлива інформація — на користь

Чим більше людина, хвора вовчак, знає про свою хворобу, тим більше він буде в курсі і лікування та свого прогресу. Тим самим, можна більше контролювати свою хворобу, що в свою чергу знижує ризик появи депресії і тривоги. Спиратися слід тільки на надійні джерела знань.

Ні — шкідливим звичкам

Щоб відчувати себе краще всього, фізично і ментально, важливо добре харчуватися і багато відпочивати. Тільки здорова, збалансована їжа і хороший сон здатні підтримувати людину в хорошому стані. Слід назавжди позбутися від таких шкідливих звичок, як куріння, вживання алкоголю та інших наркотичних речовин. При такому захворюванні здоров’я інших систем і органів має бути на висоті.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.