Вольтарен — зніме запалення і біль

Вольтарен вже не перший рік допомагає людям із захворюваннями суглобів та хребта впоратися з болями. Це ефективний препарат, який, проте, має ряд побічних ефектів, а тому підійде не всім. З цієї ж причини вольтарен не призначають тривалими курсами.

Як діє

Вольтарен (діюча речовина — диклофенак) — це лікарський препарат, який відноситься до групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) і випускається в різних лікарських формах для того, щоб можна було зняти запалення і біль різної інтенсивності — від помірної до середньої.

Діє вольтарен так само, як і решта НПЗЗ, пригнічуючи функцію циклооксигенази (ЦОГ) — ферменту, без якого не виробляються простагландини — речовини — основні учасники запального процесу, а значить, викликають і біль.

Простагландини виконують і інші функції, наприклад, вони захищають слизову оболонку шлунка від будь-яких впливів і готують мускулатуру матки до скорочень під час пологів. Тому придушення вироблення всіх простагландинів викликає низку побічних ефектів, у тому числі роздратування стінки шлунка і придушення пологових перейм. У НПЗЗ другого покоління ці побічні ефекти виражені в набагато меншому ступені, тому що вони впливають не на всю ЦОГ, а тільки на ту її частину, яка відповідає за запалення і біль.

Вольтарен є одним з найефективніших НПЗЗ для зняття запалення і болю, але побічні ефекти не дозволяють призначати його на тривалий час.

Рекомендації по застосуванню

Вольтарен призначають у тому випадку, коли найбільш яскравими проявами захворювання є запалення і біль. Найчастіше це буває при різного роду ураженнях суглобів і хребта. Це можуть бути звичайні запальні процеси, викликані різними збудниками інфекції бактеріального походження, дегенеративно-дистрофічні (обмінні), на тлі подагри, аутоалергічних (викликані алергією на власні тканини) і так далі.

Крім того, вольтарен можна застосовувати при сильному головному болі (у тому числі при мігрені), при зубному, вушному болі, виражених запальних процесах з болем у ділянці носоглотки, при сильних болях під час менструації (одночасно зменшуються крововтрати), болях, викликаних травмами і оперативними втручаннями, ниркової та печінкової колькою і так далі.

Протипоказаний вольтарен при ерозивно-виразкових процесах в шлунково-кишковому тракті, порушеннях згортання крові, під час I та III триместрів вагітності, годуванні дитини грудьми, у віці до 18 років (для ін’єкцій), приступах бронхіальної астми, викликаних будь-якими НПЗЗ, запальними процесами в області прямої кишки (для свічок), при підвищеній чутливість до препарату.

З обережністю і тільки за призначенням лікаря вольтарен призначається у II триместрі вагітності, при порушеннях функції печінки, нирок, тяжких захворюваннях серцево-судинної системи, у літньому віці, при бронхіальній астмі.

Іноді вольтарен при системному впливі викликає таке побічна дія, як запаморочення — в такому випадку не рекомендується водіння автотранспорту.

Побічні ефекти

У більшості випадків вольтарен добре переноситься, але трапляються і побічні ефекти:

 • з боку органів травлення — біль у верхній частині живота (іноді схваткообразного характеру), нудота, блювання, пронос, метеоризм, відсутність апетиту, шлунково-кишкові кровотечі, ерозивно-виразкові ураження шлунка та кишечнику, гепатити, порушення функції печінки, стоматити , глосити (запалення мови), ушкодження стравоходу, звуження просвіту кишечника, розлади з боку кінцевого відділу товстої кишки, загострення виразкового коліту або хвороби Крона, запори, панкреатит;
 • з боку нервової системи — головний біль, запаморочення, сонливість або безсоння, порушення чутливості, порушення пам’яті, орієнтування, судоми, депресія, тривожність, нічні страхи, тремтіння в кінцівках;
 • з боку органів чуття — порушення зору, слуху, смакових відчуттів;
 • з боку серцево-судинної системи — посилене серцебиття, болі в грудях, підвищення артеріального тиску;
 • з боку нирок і сечовивідних шляхів — гостра ниркова недостатність, запальні процеси і некроз тканини нирок;
 • з боку крові — зменшення числа тромбоцитів, лейкоцитів (особливо зернистих), еритроцитів;
 • алергічні реакції.
 • Місцеві реакції при застосуванні ректальних свічок — загострення геморою; при внутрішньом’язовому введенні — біль і набряки у місці введення.

  Вольтарен — це препарат, який небезпечно застосовувати самостійно.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.