Вольтарен уколи — допоможуть при сильних болях

Вольтарен в розчині для ін’єкцій застосовується при досить інтенсивних болях , коли ще рано призначати наркотичні засоби. Необхідність в ін’єкціях вольтарена виникає зазвичай на початку захворювання або загострення, коли болю найбільш сильні, потім можна перейти на прийом цього препарату всередину.

Як діють ін’єкції Вольтарену

Вольтарен (діюча речовина — диклофенак) в розчині для ін’єкцій (в 1 мл розчину 25 мг вольтарена, в кожній ампулі 3 мл) вводиться внутрішньом’язово. Після введення він швидко і повністю всмоктується в кров, де досягає максимальної концентрації вже через 20 хвилин. Через дві години концентрація вольтарена в синовіальній рідині (внутрішньосуглобової рідини) стає вище, ніж концентрація його в крові. Дія вольтарена триває протягом 12 годин, після чого він розкладається в печінці та виводиться через нирки з сечею і частково з жовчю. Незначна кількість препарату виводиться в незміненому вигляді.

Нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП) вольтарен має виражену протизапальну та знеболювальну дію. Жарознижуючу його дія незначно. Механізм дії препарату пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів — біологічно активних речовин, що виконують в організмі різноманітну функцію. Однією з таких функцій є підтримка розвитку запального процесу.

Простагландини також беруть участь у захисті слизової оболонки шлунка від різних подразників і в активізації скорочень м’язів матки перед пологами. Тому вольтарен може сильно дратувати слизову оболонку шлунка, аж до утворення на ній виразок і виникнення кровотеч. У перший період пологів (період переймів) він може придушити початок родового процесу, тому не рекомендується його введення в третьому триместрі вагітності (після 33 тижнів), а вольтарен в ін’єкціях не рекомендується при вагітності зовсім, так як може давати багато небажаних побічних ефектів.

Призначення вольтарена у вигляді ін’єкцій

Вольтарен у вигляді ін’єкцій рекомендується призначати в тому випадку, коли гострий запальний процес або загострення якого-небудь хронічного захворювання починаються з сильних болів. Але ін’єкції слід робити не більше двох днів підряд. За цей час гострі болі зазвичай стихають і можна перейти на таблетки для прийому всередину або на введення ректальних свічок. Вольтарен у вигляді ін’єкцій часто призначають при таких захворюваннях, як ревматоїдний артрит і хвороба Бехтерева, загострення яких починаються з сильних болів.

Роблять вольтарен та при травмах, якщо, звичайно, вони не супроводжуються кровотечею, так як вольтарен сприяє зниженню згортання здатності крові. Іноді доводиться призначати вольтарен у вигляді ін’єкцій при сильних головних болях типу мігрені. У більш легких випадках, при менш інтенсивних болях призначають таблетки або ректальні свічки вольтарена.

Допоможе ін’єкція вольтарена при нирковій та печінковій коліці, якщо вольтарен поєднувати з призначенням спазмолітиків. У цьому випадку потрібно швидко зняти спазм сечовивідних або жовчовивідних шляхів, який може привести до некрозу (омертвіння) тканин цих органів. Вольтарен в більшості випадків справляється з цим завданням.

Вольтарен вводять внутрішньом’язово в область сідниці, як можна глибше, для того, щоб не пошкодити розташованих в цій області нервів. Стандартна доза препарату — 75 мг один раз на добу.

Протипоказанням для внутрішньом’язового введення Вольтарену є виразково-ерозивні процеси органів травлення, напади бронхоспазмів на фоні лікування аспірином та іншими НПЗП, вік до 18 років, вагітність, годування дитини грудьми і індивідуальна непереносимість препарату.

З обережністю ін’єкції Вольтарену проводять при порушеннях функції печінки і нирок, порушеннях згортання здатності крові, бронхіальній астмі, будь-яких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, в літньому віці. Іноді при введенні Вольтарену у хворих виникають напади запаморочення, в цьому випадку їм не рекомендується водити автотранспорт.

Побічна дія

При внутрішньом’язовому введенні Вольтарену всі його побічні ефекти можуть посилюватися. Особливо небезпечні алергічні реакції, тому перші кілька ін’єкцій краще робити в умовах лікувального закладу.

Часті також ускладнення з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, проноси, запори, кровотечі з шлунка) і печінки (порушення функції). Можливі численні порушення з боку нервової системи від головних болів до судом і депресій. Зустрічаються порушення смаку, зору і слуху. При тривалому застосуванні часто виникають порушення згортання крові (вольтарен зменшує в крові кількість тромбоцитів) і зниження імунітету (в крові знижується кількість лейкоцитів, в тому числі зернистих). При внутрішньом’язовому введенні вольтатрена можливий розвиток такого важкого ускладнення, як гостра ниркова недостатність.

На місці введення препарату іноді виникають набряк, біль, іноді — приєднання інфекції і розвиток гнійних ускладнень.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.