Вольтарен — таблетки допоможуть при болю і запаленні

Вольтарен у таблетках застосовують у тому випадку, коли біль не дуже інтенсивна. Його застосовують при болях, пов’язаних із запальними та обмінними процесами в суглобах і хребті, після операцій і травм, при зубному і вушного болю і в багатьох інших випадках.

Вольтарен у таблетках — як він діє?

Вольтарен випускається в таблетках, покритих кишковорозчинною оболонкою в різних дозуваннях — по 25 і 50 мг. Крім того, випускаються таблетки Вольтарену пролонгованої (тривалого) дії по 100 мг, також вкриті оболонкою.

При прийомі таблеток, покритих кишковорозчинною оболонкою, діюча речовина повністю всмоктується в кишечнику і максимальний терапевтичний ефект досягається через дві години. Всмоктування таблеток може затриматися при прийомі їжі.

При прийомі таблеток пролонгованої дії всмоктування відбувається не так швидко і тільки трохи більше, ніж на 80%, максимальний ефект досягається через чотири години, а загальна тривалість дії дорівнює 24 годинам.

Протягом цього часу прийнятий всередину вольтарен блокує дію ферменту циклооксигенази, яка бере участь у синтезі простагландинів — речовин, що сприяють розвитку запальних процесів. Простагландини виконують в організмі людини та інші функції, наприклад, захищають слизову оболонку шлунка від пошкоджень і сприяють початку пологів. Придушення діяльності цих простагландинів викликає виникнення побічних ефектів вольтарена.

Як правильно приймати

Вольтарен у таблетках допоможе при уметенних болях у суглобах, у попереку, при міжреберній невралгії, якщо болить зуб чи вухо. Допомагають вони при болях під час менструації і болях, пов’язаних із запальними процесами в жіночій статевій сфері. Болі середньої ступені вже не завжди вдається зняти за допомогою таблеток, тим не менше, їх іноді застосовують при таких болях, викликаних операціями і травмами.

Таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою, приймають за півгодини до їди, не розжовуючи, запиваючи водою. Добова доза препарату від 75 до 150 мг, її ділять на декілька прийомів. Якщо болі сильніше виражені вночі, то вольтарен в таблетках поєднують із застосуванням ректальних свічок з вольтареном. Дози препарату і його лікарські форми призначаються лікарем індивідуально, так як хворі, які страждають від болю, мають різний поріг чутливості і доза, що знімає біль у одного хворого, не зніме її в іншого.

Таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою, також приймаються цілими, не розжовуючи, але їх краще приймати під час їжі. Приймається одна таблетка 100 мг на добу.

Протипоказання

Вольтарен у таблетках можна приймати, якщо:

 • є які-небудь ерозивно-виразкові процеси в області шлунково-кишкового тракту;
 • при прийомі будь-яких інших препаратів цієї ж групи (нестероїдних протизапальних препаратів — НПЗП), перш за все, аспірину, коли-небудь виникали напади бронхоспазмів, з’являлася кропив’янка на шкірі або напад закладеності носа;
 • є індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
 • в I і Ш триместрах вагітності.
 • З обережністю вольтарен в таблетках призначається у II триместрі вагітності, при порушеннях функції печінки і нирок, під час годування дитини грудьми, при порушеннях згортання здатності крові, бронхіальній астмі та хворим літнього віку.

  Побічні ефекти

  Незважаючи на те, що таблетки Вольтарену звичайно добре переносяться, при їх прийомі можливі побічні ефекти з боку багатьох органів і систем.

  Найчастіше побічні ефекти виникають з боку травної системи внаслідок подразнення слизової оболонки шлунка і кишечника. Виявляються вони у вигляді нудоти, блювоти, болю в животі, порушень апетиту і стільця, розвитку ерозивно-виразкових процесів, іноді — з кровотечею. У деяких випадках виникають порушення функції печінки. Але це найчастіше відбувається при тривалому прийомі.

  Рідше побічні ефекти виникають з боку нервової системи, це головний біль, запаморочення, сонливість або безсоння, різні розлади пам’яті, орієнтування, поганий настрій, тривожність. Можуть виникати порушення слуху, зору і смаку.

  Частим побічним ефектом є порушення згортання крові, так як вольтарен сприяє зменшенню кількості тромбоцитів у крові. Крім того, він зменшує число лейкоцитів, в тому числі зернистих, що сприяє зниженню імунітету.

  Іноді виникають порушення з боку системи кровообігу у вигляді посиленого серцебиття, підвищення артеріального тиску, болю в серці. Може настати гостра ниркова недостатність (але при прийомі таблеток це трапляється вкрай рідко).

  Можливі також алергічні реакції.

  Вольтарен у таблетках — це далеко не нешкідливий лікарський препарат і призначати його може тільки лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.