Вольтарен свічки — ефективно і зручно

Вольтарен в ректальних свічках — це зручна лікарська форма знеболюючого і протизапального засобу, яка має не так багато протипоказань, як розчин для ін’єкцій, а діє, часом, не менш ефективно. Іноді застосування ректальних свічок поєднують з іншими лікарськими формами вольтарена.

Як діють ректальні свічки з вольтареном

Вольтарен (діюча речовина — диклофенак) є нестероїдним протизапальним засобом (НПЗП) і має знеболюючу, протизапальну і, в деякій мірі, жарознижувальну дію. Основним механізмом дії вольтарена вважається гальмування утворення простагландинів-речовин, які відіграють важливу роль в походженні запалення, болю і спека.

Ректальні свічки з вольтареном випускаються в дозуванні по 25, 50 і 100 мг діючої речовини. При введенні свічки в пряму кишку вольтарен надає системну дію на організм. Всмоктування вольтарена відбувається швидко, але, все ж, дещо повільніше, ніж всмоктування прийнятих всередину таблеток в кишковорозчинною оболонці. Через годину в крові досягається максимальна концентрація препарату, а ще через дві-чотири години концентрація вольтарена в синовіальній (внутрішньосуглобової) рідини стає вище, ніж у крові і залишається високим протягом дванадцяти годин. При правильному дозуванні і частотою застосування накопичення в організмі вольтарена не відбувається.

При яких захворюваннях призначаються

При болях у суглобах вольтарен забезпечують терапевтичний ефект, який проявляється зменшенням болю у спокої і під час руху, вранішньої скутості і припухлості суглобів, а також поліпшенням їх функціонального стану.

При болях, що виникають на тлі оперативних втручань і травм, введення однієї ректальної свічки здатне в значній мірі зняти запалення і набряк в цій області.

Не менш ефективний вольтарен у свічках при запальних гінекологічних процесах і при хворобливих менструаціях (дисменореї), болях в області вуха, горла і носа (запальний процес знімається швидко), зубного болю.

Позитивна дія свічки з вольтареном надають і при сильних головних болях, особливо, при мігрені, коли болить одна половина голови. При цьому лікування рекомендується починати якомога раніше.

Ректальні свічки вводять по 25-50 мг два-три рази на день. Іноді застосування ректальних свічок з вольтареном поєднують з призначенням цього препарату в інших лікарських формах. Але при цьому добова доза препарату не повинна перевищувати 150 мг. При болях значної інтенсивності (в суглобах, при мігрені, дисменореї, травмах) спочатку вводиться вольтарен у вигляді розчину внутрішньом’язово, а потім переходять на введення ректальних свічок. Особливо цей препарат підходить в тому випадку, коли хворого турбують нічні болі і ранкова скутість рухів.

Протипоказання

Ректальні свічки з вольтареном можуть подразнювати слизову оболонку прямої кишки, тому їх не рекомендується застосовувати при запальних процесах в цій області (наприклад, при проктити, гострому геморої). Не рекомендується застосовувати свічки з вольтареном при будь-яких ерозивно-виразкових процесах в області шлунково-кишкового тракту. Ризиковано призначати вольтарен у свічках при нападах бронхіальної астми, кропивниці, гострому нежиті, які виникають на тлі аспірину або інших нестероїдних протизапальних засобів.

Свічки з вольтареном протипоказані в I і III триместрах вагітності. Слід проявляти обережність при застосуванні свічок з вольтареном при порушенні функції печінки і нирок, порушеннях згортання крові, в літньому віці і в II триместрі вагітності, годуванні дитини грудьми і у віці до 18 років.

Побічна дія вольтарена в ректальних свічках

При введенні Вольтарену в ректальних свічках останній надає системну дію на організм, тому можуть виявлятися і всі його побічні ефекти. Це можуть бути побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту (подразнення слизової оболонки шлунку і кишечника, кровотечі), печінки (порушення її функції), нервової системи (головні болі, запаморочення, судоми і так далі), підвищена кровоточивість, зниження імунітету (при тривалому застосуванні), порушення зору, слуху і смаку, порушення функції серцево-судинної системи і нирок, підвищення артеріального тиску, загострення бронхіальної астми, різного роду алергічні реакції.

Місцево (в області прямої кишки) при введенні ректальних свічок можливе подразнення слизової оболонки прямої кишки, загострення геморою.

Ректальні свічки з вольтареном, так само, як і будь-які інші його лікарські форми, повинен призначати лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.