Водна дієта: пити, а не є

загрузка...

Ідея замінювати водою їжу або її частина, звичайно ж , не нова і нічого чудодійного в ній немає. Тим не менш, правильне використання води з метою схуднення дає позитивні результати. Але тільки до водній дієті (як і до будь-якої іншої дієті) треба ставитися спокійно, не чекаючи від неї наддосягнень.

Основні положення водної дієти

Вода життєво необхідна організму людини. Вона входить до складу кожної клітини, бере участь в обміні речовин (без води не могли б проходити біохімічні процеси, що входять до складу обміну речовин), виводить з організму всі токсичні речовини і продукти обміну. Але вживання занадто великої кількості води може бути і шкідливо для організму.

Суть водної дієти

Всі водні дієти засновані на тому, що випита перед їжею вода частково заповнює шлунок і розбавляє шлунковий сік, тому під час їжі людина з’їдає менше. Така дієта не може тривати занадто Полга, так як через зниження кількості травних соків їжа перетравлюється неправильно. Результатом цього може стати дисбактеріоз — занадто сильне розмноження умовно-патогенної мікрофлори в кишечнику, яка буде пригнічувати розвиток корисної мікрофлори. В результаті буде страждати травлення не тільки в шлунку, але і у всьому шлунково-кишковому тракті. Але протягом трьох тижнів (саме стільки триває водна дієта) нічого поганого не станеться.

Обгрунтуванням підвищеного добового вживання води є те, що в нашому головному мозку центр голоду і спраги знаходиться в одному і тому ж місці, тому людина часто плутає почуття голоду і спраги, тобто їсть, коли йому насправді хочеться пити.

Відповідно до положень водної дієти перед кожним прийомом їжі (за півгодини до їжі) потрібно пити воду: до сніданку — склянка, до обіду — дві склянки, до вечері — три склянки. Рекомендація абсолютно нераціональна. Навіщо випивати відразу по два — три склянки? Це призведе тільки до розтягування шлунка й посиленню апетиту.

Рекомендоване добове кількість води також не вміщається в розумні межі: кількість кілограмів потрібно поділити на двадцять. Так, якщо вага людини дорівнює п’ятдесяти кілограмам, то він повинен випивати два з половиною літри води (це якраз нормально). Але якщо вага дорівнює дев’яноста або сто кілограмів (а худнуть адже повні люди), то випити вже потрібно чотири з половиною або п’ять літрів. Уявіть, що буде з кровоносною системою після такого навантаження. А адже багато повні люди страждають захворюваннями серця і судин. При цьому ніде в дієті не сказано, що потрібно обмежувати солоні страви, а саме вони притягують і затримують в організмі воду. Навпаки, чітко сказано: їжте, що захочете.

Підводні камені водної дієти

І інший кінець палиці: якщо кожен день пити велику кількість води і обмежити прийом солі, то будуть разом з водою з організму вимиватися всі корисні солі. Якщо на такій дієті буде сидіти людина після сорока — сорока п’яти років (у цьому віці кількість кальцію в кістках починає знижуватися, то вимивання кальцію з кісткової тканини може привести до переломів кісток, порушити стан зубів. У людей із захворюваннями серця також може погіршитися стан з -за того, що з організму вимилися солі калію і магнію.

Саме тому водна дієта вимагає перегляду.

Переглядаємо водну дієту

Безумовно, немає сенсу пити підряд по три склянки води, правильніше буде приймати їжу 6 разів на день, випиваючи при цьому по склянці води. Воду дозволено також пити через дві години після їжі, що теж можна зробити.

Немає ніякої необхідності випивати в день на п’ять — шість літрів води, це тільки погіршить стан здоров’я і ніяк не відіб’ється на вазі. Можна злегка збільшити норму, випиваючи в день по два з половиною — три літри незалежно від ваги. Під час спеки можна випити трохи більше. Не варто приймати воду під час прийому їжі, так як це ще більше розбавить вміст шлунка і їжа перейде в кишечник не перевареної.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.