Вода проти вегето-судинної дистонії — наскільки ефективні водні процедури?

Статистика показує , що ті чи інші ознаки вегето-судинної дистонії проявляються у 80% населення земної кулі. Тобто, це захворювання можна вважати одним з найпоширеніших, і ефективне лікування є дуже актуальним. Однією з найбільш неприємних особливостей вегето-судинної дистонії є те, що діагностичні дослідження далеко не завжди виявляють якусь причину хвороби. Людини турбує головний біль, серцебиття, скачки артеріального тиску, безпричинний страх і напади паніки, запаморочення і нудота — а обстеження показує абсолютне здоров’я. Тобто, в наявності є порушення вегетативних функцій організму, розлад їх регуляції, а «чарівної таблетки», яка позбавить від страждань, немає. І в цьому випадку на допомогу приходить вода.

З часів сивої давнини люди шукали джерело молодості і краси. Але виявилося, що ці джерела поширені повсюдно. Звичайна вода є засобом, який допомагає зберегти молодість, позбавитися від багатьох захворювань, зміцнити і очистити організм. Випробувавши різні хімічні методи підтримання тонусу організму і лікування, людство повертається до води, яка була і залишилася джерелом життя і здоров’я.

Саме водні процедури є першою лінією оборони проти вегето-судинної дистонії. Ванни і душі, басейн і обливання — все це сприяє відновленню тонусу організму, зменшує лабільність судин, повертає здоров’я.

Плавання — це не тільки фізична процедура, прояв рухової активності. Під час занурення тіла у воду з шкірних судин видавлюється у внутрішні органи циркулює в них кров (а міститься в них близько 30% всієї крові) — тобто, клітинам внутрішніх органів і мозку додаються нові порції кисню і поживних речовин. Подібна «підживлення» надає благотворний вплив на діяльність системи кровообігу, помірно знижується частота серцевих скорочень, тонізуються судини.

Відмінною тренуванням для судин є контрастні ванни — чергування гарячих ванн (2 хв, 45-55 ° С) і холодних (1 хв, 10-15 ° С), які приймаються кілька разів поспіль (від трьох при першій процедурі до шести ) на протязі 10 днів. При цьому тонізуються венозні і лімфатичні стінки, а при зануренні в холодну воду після гарячої ванни так само, як при плаванні, з шкірних судин видавлюється кров — за рахунок рефлекторного звуження судин шкіри, і так само стимулюються судини внутрішніх органів і мозку. Почергове звуження і розширення судин під впливом гарячої та холодної води підвищує імунітет і стійкість організму до різких змін погодних умов (недарма наші предки так любили після лазні кидатися в кучугури або пірнати у холодну озерну воду). Контрастні ванни також покращують сон і позбавляють від зайвої безпричинної тривожності, настільки характерної для вегето-судинної дистонії.

Гідромасажна ванна — це поєднання рефлексотерапії шкірного покриву зі стимуляцією судин. Масажуючі струменя збігаються з напрямком циркуляції венозної крові, що покращує кровотік, запобігає застою венозної крові. В результаті знижується частота головних болів і запаморочень, а самі головні болі втрачають інтенсивність. Крім того, стимулюються стінки судин, їм повертається тонус молодості.

Підводний душ — це різновид гідромасажної ванни, тільки в цьому випадку напрям і потужність струменя регулюється вручну. Такий душ є глибоким масажем системи кровообігу і покращує кровотік.

Душ-водоспад є масажем шийно-комірцевої зони, а циркуляторний душ ніжно і лагідно масажує все тіло — сприяючи поліпшенню кровотоку і повертаючи тонус стінок судин.

Існує безліч різних водних процедур, які допомагають позбутися від такого неприємного захворювання, як вегето-судинна дистонія, а паралельно ще й повертають молодість і красу, покращують стан шкіри, позбавляють від зайвої ваги.

Перш, ніж приступати до водного лікуванню, слід проконсультуватися з лікарем — для кожної людини повинна бути складена індивідуальна програма, що залежить від типу вегето-судинної дистонії. Водні процедури ефективно поєднуються з вітамінно-мінеральними комплексами, заспокійливими засобами та препаратами, що усувають недостатність кисню в тканинах головного мозку (ноотропи).

Після консультації з лікарем можна приступати до водного лікуванню — дуже корисному та приємному, і позбуватися не тільки від вегето-судинної дистонії, а й від безсоння, дратівливості, порушень сну і багато чого іншого. Вода — це істинне джерело життя, краси та молодості.

Софія Варган

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.