Внутрішньопротокова папілома — доброякісна пухлина молочної залози

Внутріпротокая папілома — це утворення довгастої форми, що формується в тканини грудей, що складається з сполучної тканини і кровоносних судин. Часто внутрішньопротокова папілома утворюється в протоках безпосередньо позаду соска. У таких випадках при самостійно огляді можна виявити маленьке ущільнення за ареолою, крім того, можуть з’явитися прозорі і / або криваві виділення із сосків.

Внутрішньопротокова папіломи можуть утворитися як в одній, так і в обох грудях. Вони доброякісні та зазвичай не пов’язані з підвищеним ризиком раку молочної залози. Найбільш часто внутрішньопротокові папіломи зустрічаються у жінок старше сорока років — це обумовлено природними змінами грудей, які відбуваються з віком. Якщо ж під внутрипротоковой папіломі виявлені аномальні клітини (аномальні, але не ракові), це робить ризик розвитку раку грудей у майбутньому небагато більш імовірним.

Різновиди внутрипротоковой папіломи

Існує два основних види внутрипротоковой папіломи і одне споріднене їй стан:

 • Одинична внутрішньопротокова папілома — з’являється одне ущільнення, найчастіше поряд з соском, і стає причиною виділень з соска;
 • Множинна внутрішньопротокова папілома — кілька ущільнень, розташованих трохи далі від соска; зазвичай не викликають виділень і їх не можна виявити на дотик;
 • внутрипротоковой папіломатоз — утворення дуже маленької групи клітин всередині проток молочної залози, різновид гіперплазії.
 • Для діагностики внутрипротоковой папіломи найчастіше використовують біопсію і / або мамографію. Якщо у жінки є виділення із сосків, зразок виділень також беруть для аналізів.

  Біопсія

  В ході біопсії можна видалити частину уражених тканин грудей — це мінімально-інвазивна альтернатива зазвичай хірургічної операції. Якщо після цього продовжаться виділення із сосків і / або навколо них з’явиться запалення, може знадобитися операція, щоб видалити уражену протоку або протоки.

  Операцію проводять під загальним наркозом. Після операції пацієнтка залишається в лікарні, як мінімум, на добу. Біль після операції, як правило, не дуже сильна — зазвичай її можна зняти за допомогою безрецептурних знеболювальних. Біля соска залишиться невеликий рубець, який з часом стане менш помітний. Після операції чутливість соска може зменшитися. Людям з множинними Внутрішньопротокова папілома, а також тим, у кого були виявлені аномальні клітини, в подальшому можуть знадобитися регулярні медичні обстеження.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.