Внутрішньоматкова спіраль витяг: додаткова контрацепція не зашкодить

Внутрішньоматкову спіраль можна витягти в будь-який час, звернувшись до гінеколога. За сім днів до безпосереднього витягання спіралі рекомендується користуватися додатковими засобами контрацепції для попередження небажаної вагітності. Відразу ж після вилучення внутрішньоматкової спіралі жінка знову може завагітніти, оскільки цей засіб контрацепції не впливає на здатність жінки до зачаття.

Безпосередня процедура вилучення внутрішньоматкової спіралі, як правило, проходить набагато швидше і легше, ніж процедура установки спіралі, і супроводжується меншим болем або дискомфортом. Дуже важливо пам’ятати про те, що самостійне витяг внутрішньоматкової спіралі суворо заборонено — спроба витягти спіраль самостійно може привести до мікротравм матки.

Витяг внутрішньоматкової спіралі може знадобитися в наступних випадках:

 • Коли жінка планує завагітніти
 • Коли внутрішньоматкова спіраль викликає серйозні побічні ефекти (наприклад, постійний біль спазматичного характеру, рясні і тривалі менструації)
 • Якщо установка внутрішньоматкової спіралі призвела до появи інфекції
 • По закінченні терміну придатності спіралі (для гормональних внутрішньоматкових спіралей термін придатності становить п’ять років, для традиційних мідних — десять років)
 • Процедура

  Витягти внутрішньоматкову спіраль можна у будь-який час в ході менструального циклу, проте набагато легше це зробити під час менструації, оскільки під час менструального періоду шийка матки стає податливою і м’якше. Витяг внутрішньоматкової спіралі припускає ті ж методи, що і її установка: для початку гінеколог визначить положення матки і нитки, прикріпленою до стрижня спіралі. За допомогою пінцета або хірургічних щипців кінчик нитки захоплюється, і за нитку повільно, під певним кутом, витягується сама спіраль. Гнучкі «вусики» спіралі складаються при витягуванні спіралі через цервікальний канал.

  Можливі ускладнення

  Витяг внутрішньоматкової спіралі — рутинна процедура, що не викликає ніяких ускладнень. У деяких випадках, однак, при безпосередньому огляді піхви гінеколог не може виявити нитки спіралі — найчастіше це відбувається через те, що нитка втягується в цервікальний канал, будучи занадто короткою. Визначити наявність нитки внутрішньоматкової спіралі в шийці матки гінеколог може за допомогою маленького пінцета / щипчиків або спеціальної ватної палички, якою зазвичай беруть мазок з шийки матки. Як тільки розташування нитки визначено, процедура вилучення внутрішньоматкової спіралі виконується за звичайною схемою. У дуже рідкісних випадках нитка внутрішньоматкової спіралі потрапляє безпосередньо в матку. У такій ситуації для підтвердження наявності спіралі в матці застосовується ультразвукове дослідження або сонограмма. Якщо наявність спіралі підтверджено, але кінець нитки не виявлений, внутрішньоматкова спіраль витягується безпосередньо з матки за допомогою спеціальних інструментів — при цьому матка, як правило, не пошкоджується.

  У дуже рідкісних випадках відбувається настільки щільне закріплення кінців внутрішньоматкової спіралі в стінках матки, що витягти її дуже складно. Для підтвердження таких випадків можуть знадобитися спеціальні дослідження — ультразвукове дослідження, гістерографія або гістероскопія (безпосередній огляд матки за допомогою спеціальних оптичних приладів). Для витягання внутрішньоматкової спіралі стінки шийки матки розсуваються за допомогою спеціального пристрою і спіраль витягується хірургічними щипцями. У більшості випадків таке вилучення спіралі виконується під місцевою анестезією.

  Заміна внутрішньоматкової спіралі

  Поставити нову внутрішньоматкову спіраль можна відразу ж після вилучення старої спіралі — ніяких ускладнень така процедура по заміні спіралі не викликає. Поширена думка про те, що після зміни статевого партнера необхідно міняти внутрішньоматкову спіраль, невірно — ефективність цього засобу контрацепції ніяк не залежить від кількості статевих партнерів жінки.

  Плануючи візит до гінеколога для витягання внутрішньоматкової спіралі, пам’ятайте, що витяг спіралі перед овуляцією підвищує шанси завагітніти, якщо ви займалися незахищеним сексом перед витяганням спіралі. Активність сперматозоїдів, що потрапили в організм жінки, зберігається протягом п’яти-семи днів, тому за сім днів до витягу внутрішньоматкової спіралі краще користуватися додатковими засобами контрацепції.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.