Внутрішньоматкова спіраль — чи безпечна вона?

Внутрішньоматкова спіраль вважається одним з найдавніших способів контрацепції. Найперші свідчення про існування внутрішньоматкової контрацепції знаходимо ще більше чотирьох тисяч років тому. Зрозуміло, прообрази внутрішньоматкової спіралі мали небагато спільних рис з новітніми безпечними продуктами, які створені із застосуванням високих технологій. Сучасна історія внутрішньоматкової спіралі пов’язана з ім’ям німецького лікаря Ернста Грефенберга, який в 1926 році запропонував використовувати як внутрішньоматкового контрацептивного засобу кільце, створене із сплаву бронзи, латуні з додаванням незначної кількості міді.

Що з себе являє внутрішньоматкова спіраль

Внутрішньоматкова спіраль — одне з найбільш популярних і ефективних засобів контрацепції. Внутрішньоматкова спіраль являє собою невеликий пристрій, виконане з пластика і міді, яке вводиться в порожнину матки.

Процедура в цілому нескладна, але проводити її може тільки кваліфікований фахівець — гінеколог. Зазвичай внутрішньоматкову спіраль встановлюють в останні дні менструації або відразу після її закінчення, так як шийка матки буде злегка розширеною, що помітно полегшить процес установки. Лікарем проводиться антисептична обробка піхви, дослідження стану та розміру матки, щоб вибрати оптимальне положення для установки спіралі.

Протягом декількох годин після встановлення внутрішньоматкової спіралі у жінки можуть спостерігатися толчкообразние болі внизу живота, а також кров’янисті виділення, які проходять через кілька днів. Спіраль буде захищати від небажаної вагітності від двох до п’яти років. До того ж, у будь-який момент її можна видалити, і здатність завагітніти відновиться в короткі терміни.

Внутрішньоматкова спіраль вважається одним з найдешевших засобів контрацепції, до того ж, вона не викликає ніякого дискомфорту. Багато подружніх пар воліють використовувати саме спіраль, так як вона невідчутна як для жінки, так і для її партнера.

Внутрішньоматкова спіраль — шкодить чи допомагає?

Положення спіралі повинно перебувати під контролем. На перший огляд після установки внутрішньоматкової спіралі жінка приходить до гінеколога через чотири-п’ять днів. У цей період вона повинна утримуватися від сексуальних відносин. На наступні огляди можна приходити раз на півроку, щоб контролювати положення внутрішньоматкової спіралі. Про становище спіралі гінеколог може судити по тонкої поліетиленової нитки, яка прикріплена до кінця внутрішньоматкової спіралі. Якщо нитка не виявляється, це може свідчити про декількох ситуаціях: спіраль знаходиться в матці, але нитка відірвалася; відбулося мимовільне видалення спіралі, а жінка це не помітила; нитку втягнулася в матку через вагітність. Для встановлення подробиць, лікар обов’язково проводить додаткові дослідження. До речі, встановлена спіраль не зашкодить зародку на початкових етапах. Зрозуміло, внутрішньоматкову спіраль потрібно видалити після того, як вагітність виявлена.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.