Виховання хлопчиків і дівчаток: відмінності у фізичному розвитку

Дитина починає ідентифікувати себе як хлопчика чи дівчинку вже в 18 місяців. Але гендерна ідентифікація та усвідомлення свого подібності з іншими представниками чоловічої або жіночої статі відбувається у віці від двох до шести років. У цей період дитина починає вести себе у відповідності з засвоєними гендерними моделями поведінки. Більшість соціологів згодні з тим, що взаємодія природи і виховання визначає подальший розвиток гендерної ролі дитини.

Фізичний розвиток

Між самими значними етапами росту — дитинством і підлітковим віком — хлопчики і дівчатка ростуть і набирають вагу повільно, але постійно. Різниця у фізичному розвитку хлопчиків і дівчаток проявляється тільки в останньому класі початкової школи, коли дівчатка починають стрімко зростати. Хлопчики тимчасово відстають, але наздоженуть їх через кілька років.

Розвиток рухових навичок

Основні рухові навички (біг, стрибки, балансування) у хлопчиків розвиваються дещо швидше, в той час дівчинки випереджають їх у розвитку дрібної моторики (вони швидше вчаться тримати дрібні предмети: ручки, олівці, а також писати). З цієї причини дівчинки частіше виявляють інтерес до творчих занять (живопис, розфарбовування, рукоділля).

Хлопчики також більш агресивні і імпульсивні, що обумовлено особливостями будови їх головного мозку. Центр задоволення головного мозку у хлопчиків гостріше реагує на ризиковані заняття, авантюри. Це не означає, що дівчатка не активні і не люблять ризикувати, просто типовий хлопчик активніше типовою дівчинки.

Розвиток мовних навичок

Хлопчики починають розмовляти пізніше, ніж дівчатка, і словниковий запас у хлопчиків менше. Дівчатка краще сприймають невербальні індикатори, наприклад, тон голосу і вираз, тому їм простіше спілкуватися, адже вони можуть краще розуміти і виражати почуття і емоції.

Тому, коли читаєте хлопчикові книгу вголос, опишіть, які емоції відчувають персонажі, щоб він навчився звертати увагу на почуття оточуючих.

Привчання до горщика

Дівчатка раніше звикають до горщика, ніж хлопчики, хоча неясно, пояснюється це фізичними відмінностями між статями або відмінностями в соціалізації (зазвичай саме мама привчає дитину до горщика, і дівчаткам легше себе з нею ідентифікувати). Дівчатка також рідше мочаться в ліжко.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.