Вивих стопи — чим це загрожує?

Вивих стопи — досить рідкісна травма, яка зазвичай трапляється у людей, які раніше перенесли численні травми. Він приблизно з рівною частотою зустрічається в будь-якому віці, причому у чоловіків — в шість разів частіше, ніж у жінок.

Симптомами вивиху стопи зазвичай бувають біль і нездатність наступити на пошкоджену ногу.

Як правило, вивих стопи трапляється при заняттях спортом. Якщо при цьому виявляються пошкодженими кровоносні судини, нерви і / або сухожилля, результатом вивиху може стати обмеження притоку крові до стопи і погіршення її функціонування.

Діагностика

Першим кроком при діагностиці вивиху стопи є вивчення анамнезу і бесіда з пацієнтом.

Потім лікар проводить звичайний огляд. Біль навіть при легкому тиску на місце вивиху, набряклість і деформація стопи можуть бути ознаками вивиху. Наявність синця в області вивиху може вказувати на пошкодження кровоносних судин.

Після медичного огляду зазвичай роблять рентгенівські знімки стопи. У рідкісних випадках, при підозрі на більш серйозні пошкодження тканин, також використовують комп’ютерну томографію та магнітно-резонансну томографію.

Лікування

Для лікування вивиху стопи може знадобитися закрита (нехірургічна) або відкрита (хірургічна) репозиції. Процедури обох типів проводяться із застосуванням місцевої анестезії.

подтаранний вивихи стопи, як правило, лікують за допомогою закритої репозиції. Вивих стопи в гомілковостопному суглобі потрібно лікувати якомога швидше, при необхідності хірургічними методами, оскільки такий вивих може порушити циркуляцію крові в стопі.

Нерідко стопа після вправляння вивихнутого суглоба залишається нестабільною; в таких випадках проводять відкриту репозицію.

Прогноз

У більшості випадків прогноз при вивихах стопи сприятливий. З вивихом стопи в гомілковостопному суглобі пов’язаний підвищених ризик різних ускладнень, однак він знижується за умови правильного лікування.

Іноді вивих стопи сприяє інтенсивному розвитку таких захворювань, як ревматоїдний артрит, остеоартрит і подагра — втім, це відбувається лише в тих випадках, коли у пацієнта є схильність до цих захворювань. Дуже рідко ускладненнями вивиху стають інфекції, обмеження припливу крові до прилеглих тканин, нестабільності суглоба, пошкодження шкіри і / або нервів, ригідність м’язів.

В залежності від типу вивиху відновлення займає від декількох тижнів до декількох місяців. Іноді пацієнтам доводиться використовувати ортопедичне взуття, бандажі; в деяких випадках необхідно якийсь час ходити з паличкою.

Питання про повернення пацієнта до роботи вирішується з урахуванням типу його робочих обов’язків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.