Вивих передпліччя: вправляє тільки травматолог

Вивих передпліччя — це зміщення променевої та ліктьової кісток по відношенню до плечової кістки. Це зміщення ліктьового суглоба на стику трьох кісток. Трапляються і особливо серйозні травми, такі як переломи (тріщина у кістці руки), пошкодження артерій руки (кровоносних судин, що несуть кров до кисті руки), а також пошкодження нервів, що знаходяться в області ліктьового суглоба, що викликає біль при рухах і порушує чутливість руці і кисті.

Найчастіше причиною вивихів передпліччя стає падіння, і, як правило, на витягнуту руку. До вивиху передпліччя може призвести і будь травматичне ушкодження (наприклад, автомобільна аварія).

Класифікація вивихів передпліччя

Тип вивиху залежить від того, в якому напрямку змістилися кістки передпліччя. Це може бути:

 • Задній вивих (кістки передпліччя зміщуються назад за кістки плеча)
 • Передній вивих (кістки передпліччя зміщуються вперед за кістки плеча)
 • Медіальний вивих (вісь передпліччя зміщена всередину по відношенню до осі плеча)
 • Латеральний вивих (вісь передпліччя змішається назовні по відношенню до осі плеча)
 • дівергірующім вивих (розбіжність кісток передпліччя в протилежні сторони щодо кісток плеча).
 • Симптоми

 • Сильний біль в області ліктя, набряк і нездатність зігнути руку
 • У деяких випадках рука може втратити чутливість або може зникнути пульс у зап’ястку.
 • В результаті вивиху можуть бути пошкоджені артерії і нерви, що проходять через ліктьовий суглоб, тому спроба вчинити навіть легкий рух викликає сильний біль
 • Коли слід звертатися до лікаря

  Якщо ваш лікоть перестав рухатися, якщо є сильна біль у руці, якщо кисть руки втратила чутливість або зник пульс у зап’ястку, потрібно негайно звернутися до лікаря або у відділення швидкої допомоги.

  Обстеження та тести

  Лікар призначає наступні процедури:

 • Він повинен переконатися, що артерії і нерви руки не ушкоджені. Для цього він перевіряє пульс пацієнта, з’ясовує, чи відчуває пацієнт свою руку, чи може рухати пальцями і зап’ястям, і перевіряє, чи надходить кров до кисті руки.
 • Потім робиться рентгенівський знімок руки. Іноді вивихи виявляються переломами, а іноді вивих супроводжується появою тріщин у кістки.
 • Якщо лікар підозрює пошкодження артерій, він призначає артеріограмму (рентгенограму артерії).
 • Лікування вивиху передпліччя і догляд в домашніх умовах

  Вивих передпліччя — це серйозна травма, яка вимагає медичної допомоги та лікування. Вдома слід покласти лід на область ліктя. Це допоможе зняти біль і зменшити набряк. Але найважливіше — це звернутися до лікаря.

  Необхідно пройти обстеження в лікарні, але і в домашніх умовах можна визначити, чи є пошкодження артерій і нервів ліктьового суглоба.

 • Щоб перевірити, в якому стані знаходяться артерії, злегка натисніть на область нижче великого пальця біля основи зап’ястя. При цьому повинен промацуватися пульс. Натисніть на кінчики пальців рук. Вони повинні побіліти, а потім протягом трьох секунд повернути свій звичайний рожевий колір. Якщо результати хоча б одного з цих тестів негативні, потрібно негайно звернутися до лікарні.
 • Через ліктьовий суглоб проходить три нерва. У кожного нерва є ділянки, що відповідають за силу і чутливість. Спочатку потрібно перевірити силу, зігнувши зап’ясті таким чином, як ніби ви говорите «стоп» (функція променевого нерва). Потім спробуйте розчепірити пальця (функція ліктьового нерва). Потім з’єднаєте великий палець і мізинець (функція серединного нерва). Якщо проробити один з цих тестів не виходить, потрібно йти до лікаря.
 • Перевірте чутливість, промацавши руку і кисть руки. Якщо в результаті рука оніміла, терміново зверніться до лікарні.
 • Лікар вправить (поверне на місце) ліктьовий суглоб шляхом витягування передпліччя в сторону зап’ястя. Ліктьовий суглоб повертається на місце. Це хвороблива процедура, тому перед процедурою пацієнту дають сильне знеболююче.

  Після вправляння ліктьового суглоба робиться контрольна рентгенограма, а потім накладається шина, яка утримує лікоть в зігнутому стані. Шина може являти собою гіпсову пов’язку або може бути виготовлена їх фибергласа. Він накладається у формі літери «L», обхоплюючи задню частину ліктя. Шина накладається для того, щоб обмежити рухи руки в області ліктьового суглоба. Також на руку одягається пов’язка, підтримуюча руку в потрібному положенні.

  Подальше лікарське спостереження

  Після проведення зазначених процедур пацієнта направляють на прийом до лікаря-ортопеда, проводящему подальше спостереження за станом хворого.

  Необхідно якийсь час носити шину і уникати рухів у лікті. Руку треба тримати якомога вище. Щоб зняти набряк, можна прикладати до запаленої області лід.

  Зазвичай вивих передпліччя заживає досить швидко. Через три-п’ять днів спостереження лікар-ортопед прописує легкі вправи для ліктьового суглоба. Як правило, після одужання не буває якихось серйозних наслідків.

  Профілактика

  Намагайтеся не падати на витягнуту руку. Уникайте ситуацій, у яких ризик падіння збільшується (наприклад, прогулянки по ночах або ходіння по слизькій поверхні).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.