Вивих пальця руки — невелика, але дуже неприємна травма

Вивих пальця руки — це зміщення кісток одного або декількох суглобів пальця, що сталося в результаті травми. Найчастіше трапляється вивих середнього суглоба мізинця, безіменного, середнього і вказівного пальців. Вивих може статися, наприклад, під час заняття баскетболом або волейболом, якщо м’яч вдарить по кінчику витягнутого пальця.

Симптоми

Як правило, вивих пальця руки має очевидні симптоми — суглоб пальця деформований, сам палець розпух і сильно болю. Часто потерпілий не може вільно зігнути або випрямити палець. Крім того, можуть бути присутні такі симптоми:

 • Оніміння і поколювання в області вивиху;
 • Бліда шкіра на ушкодженому пальці.
 • Іноді в результаті вивиху відбуваються серйозні пошкодження шкіри. У цьому випадку потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

  При звичайному вивиху пальця руки теж вимагає допомога лікаря, хоча і не так терміново. У деяких випадках без спеціального лікування вивих пальця може призвести до різних ускладнень.

  Якщо ви думаєте, що у вас вивих пальця руки, негайно зніміть з пальця прикраси і прикладіть до нього лід.

  Діагностика

  У більшості випадків лікар може діагностувати вивих пальця на підставі зовнішніх симптомів. Однак, що переконатися в тому, що у пацієнта немає перелому або інших серйозних ушкоджень, необхідно зробити рентгенівський знімок.

  Потім лікар вправить палець за допомогою простої техніки — закритої репозиції. Її часто проводять під місцевим наркозом, так як процес може бути дуже болючим, хоча біль швидко минає. Після цього палець прив’язують до сусіднього здоровому пальцю; лікар робить ще один рентгенівський знімок, щоб переконати в тому, що кістки вивихнутого суглоба прийняли нормальне положення.

  Іноді лікар рекомендує протягом декількох днів після вивиху протизапальні засоби, однак у більшості випадків в цьому немає необхідності, так як вивих не викликає сильного дискомфорту. Як правило, палець повністю відновлюється за три-шість тижнів, без втрати будь-яких функцій. Можлива постійна деформація пошкодженого суглоба, але це трапляється рідко.

  У деяких випадках між зміщеними при вивиху кістками виявляється затиснутим фрагмент прилеглих м’яких тканин. Щоб виправити такий вивих, необхідна хірургічна операція. Зазвичай такі операція проходить дуже успішно, але іноді деякі функції пальця виявляються втраченими.

  Запобігання

  Хоча не все можна запобігти вивих пальця руки, необхідно дотримуватися правил безпеки при заняттях спортом і користуватися доступними захисними пристосуваннями.

  Під час тренувань або змагань необхідно знімати з пальців прикраси, щоб знизити ймовірність травми.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.