Вивих надколінка: часта травма коліна

Вивих надколінка, при якому відбувається зміщення надколінка з його нормального положення, особливо часто спостерігається у жінок. У багатьох випадках це є результатом серйозних травм, проте вивих може статися, навіть якщо ви просто оступитеся. Високі підбори кілька збільшують вірогідність вивиху надколінка.

Симптоми

Симптомами вивиху надколінка звичайно є:

 • Помітна деформація коліна;
 • Нездатність зігнути або випрямити ногу;
 • Біль у коліні;
 • Набряклість в області коліна;
 • Зміна ходи.
 • Якщо вивих надколінка стався перший раз, потерпілий, як правило, відчуває сильний біль і не може нормально ходити. Однак якщо вивих відбувається часто і пацієнт не звертається до лікаря, біль при повторних вивихах стає значно слабкіше. Це ні в якому разі не є причиною відмовлятися від медичної допомоги. Часті вивихи надколінка можуть стати причиною серйозного пошкодження колінного суглоба.

  Діагностика та лікування

  Ще однією причиною для звернення до лікаря є те, що симптоми вивиху і симптоми перелому часто дуже схожі. Щоб переконатися в тому, що у пацієнта дійсно вивих, лікар зробить кілька рентгенівських знімків коліна. Може зажадати магнітно-резонансна томографія, щоб переконатися в тому, що у пацієнта на пошкоджений хрящ і м’які тканини.

  Якщо діагностика показала відсутність перелому і інших серйозних ушкоджень, вивих надколінка можна правити методом закритої репозиції. У вкрай рідкісних випадках може бути необхідна хірургічна операція — як правило, це пов’язано з супутніми вивиху ушкодженнями м’яких тканин.

  Зазвичай відновлення після вивиху займає близько трьох тижнів, але іноді може тривати 6-10 тижнів, і навіть більше — це залежить від віку і загального стану здоров’я пацієнта. Як правило, біль проходить практично відразу після проведення репозиції надколінка. Однак, якщо неприємні симптоми зберігаються, можна приймати безрецептурні знеболювальні. Якщо ж біль не проходить і через тиждень після вивиху, слід проконсультуватися з лікарем.

  Щоб знизити ризик вивиху надколінка в подальшому, під час занять спортом слід носити зручне взуття і при можливості використовувати наколінники. Регулярні фізичні навантаження, при дотриманні правил безпеки, також допомагають запобігти вивих надколінка.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.