Вивих ключиці: серйозна травма

Причинами вивиху ключиці часто стають падіння на плече, на витягнуту руку або зігнутий лікоть (це поширена травма серед тих, хто займається футболом і волейболом). Крім того, вивих ключиці можна отримати в результаті різних травм, отриманих, наприклад, при дорожньо-транспортних пригодах.

Симптоми

Найбільш поширеними симптомами вивиху ключиці є:

 • Болісна біль в області ключиці і плеча з моменту отримання травми;
 • Зниження чутливості в області плеча;
 • Сильний біль при спробі поворухнути плечем або навіть рукою з боку вивихнутий ключиці;
 • Помітна деформація суглобів, в яких ключиця з’єднується з іншими кістками;
 • Хворобливість шкіри над вивихнутим суглобом;
 • Набряклість і / або гематома в області вивиху;
 • Оніміння або параліч руки з боку вивиху, викликане тиском зміщеною кістки на кровоносні судини і / або нерви.
 • При будь-яких ознаках вивиху ключиці слід звертатися за допомогою до лікаря. Намагайтеся нічого не їсти до того, як вам нададуть медичну допомогу. Вживання твердої їжі збільшують ймовірність блювання під час вправлення вивиху, особливо якщо його будуть проводити із застосуванням анестезії.

  Діагностика

  Часто діагностувати вивих ключиці можна на підставі наявних симптомів і розповіді пацієнта про те, як була отримана травма. Медичне обстеження проводиться, щоб виключити можливі пошкодження нервів і кровоносних судин. Це необхідно зробити до репозиції вивиху ключиці. У ході діагностики також роблять рентгенівські знімки, щоб переконатися, що у пацієнта немає перелому.

  Лікування

  Після необхідних діагностичних процедур лікар вправляє вивих, використовуючи метод закритої репозиції. Це робиться швидко, але може викликати сильний біль, тому під час процедури може бути використано кошти для місцевого знеболювання.

  У першу добу після вивиху пацієнту рекомендується регулярно робити холодні компреси — це зменшить біль і набряклість, зніме запалення. Коли ці симптоми пройдуть, більш ефективними будуть гарячі компреси.

  Як правило, пацієнти, що перенесли вивих ключиці, відновлюються дуже швидко і без ускладнень. Поки ви не відновився повністю, уникайте контактних видів сорту і будь-яких видів діяльності, при яких можлива значне навантаження на плечовий суглоб.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.