Витяжка хребта: сухе або підводне — яке підходить вам?

Витяжка хребта — це методика, в якій за допомогою рук або механічного пристрою здійснюється розтягнення і мобілізація хребта. Витягування хребта призначають, щоб розслабити м’язи спини і відтягнути хребці один від одного, і таким чином зменшити тиск на м’язи і нерви. Згідно поки недоведеною теорії, при витягненні хребта міжхребцеві заповнюють запас рідини (хрящ в значній мірі складається з води) і починають краще виконувати свої завдання.

Механічна і компресійна біль

Існує багато типів розладів, які викликають біль у спині, включаючи ті, її різновиди, які називаються механічними т компресійними болями. Механічні болю в спині зазвичай є наслідком травми або дегенеративного процесу, які зачіпають міжхребцеві диски, суглоби, зв’язки і м’язи. Біль, викликаний стисненням нерва, як при ішіасі, називається компресійної болем.

Серед консервативних форм лікування при таких болях — нестероїдні протизапальні препарати, міорелаксанти, рецептурні анальгетики для зняття сильного болю у гострій фазі захворювання, і фізіотерапія. Поряд з цими видами терапії може бути використаний такий метод, як витягування хребта.

Ефективність витягнення хребта викликає суперечки. Очевидно, що ця процедура допомагає полегшити симптоми деяких порушень, пов’язаних з шийним і поперековим відділом хребта. Тим не менш, витягування хребта не лікує порушення, що викликали біль, тому болю можуть повернутися через деякий час після закінчення терапії.

Перед початком такого лікування пацієнт повинен пройти ретельне обстеження, щоб лікар міг вирішити, який тип витягування хребта підходить в конкретному випадку, і скільки повинно тривати лікування.

Завдання витягнення хребта — полегшити біль у спині, щоб пацієнт став більш рухливим, і міг краще справлятися зі своїми щоденними обов’язками. Терапія повинна розслаблюючій, і не викликати нової болю. З цієї причини на перших сеансах витягнення хребта зазвичай використовується менша сила або вагу, ніж надалі — пацієнт повинен звикнути до особливостей процедури. Терапевт обов’язково повинен прислухатися до бажань пацієнта в ході процедури, так як у всіх дуже різний больовий поріг.

Витяжка шийного відділу хребта

Витяжка шийного відділу хребта можна робити як вручну, так і за допомогою механічних пристроїв. Іноді пацієнтам дозволяють використовувати механічні пристрої для розтягування хребта будинку — після того, як терапевт покаже, як саме це треба робити.

Витяжка поперекового відділу хребта

Цей вид витягнення хребта вимагає від терапевта значних зусиль. У той час як пацієнт лежить на кушетці, лікар може тягнути його за щиколотки, або використовувати для витягнення спеціальний пояс з ременями.

Для механічного витягнення поперекового відділу хребта використовуються спеціальні Тракційні столи. Деякі з таких столів комп’ютеризовані, що дозволяє лікарю запрограмувати сеанс витягнення хребта.

Протипоказання

Витяжка хребта протипоказане людям із захворюваннями, які можуть порушувати цілісність хребта, наприклад, остеопороз, інфекції, різні пухлини і ревматоїдний артрит. Цей вид лікування також не рекомендується при вагітності, серцево-судинних захворюваннях і грижі. У всіх цих випадках витягування хребта потенційно небезпечно для пацієнта.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.