Вітаміни при клімаксі: особлива допомога

загрузка...

Вітаміни та мінерали беруть участь у процесах обміну речовин , в тому числі і в тих біохімічних процесах, в результаті яких синтезуються жіночі статеві гормони. Вітаміни та мінерали входять також до складу ферментів, які у багато разів прискорюють перебіг усіх біохімічних реакцій.

Вплив деяких вітамінів на перебіг клімаксу

Ознаки клімаксу — дратівливість, плаксивість, мінливий настрій, знамениті «приливи» крові до голови і верхньої частини тулуба, поганий сон, іноді навіть непритомність. Все це відбувається на тлі зниження секреції статевих гормонів.

Вітамінотерапія при клімаксі має допоміжне значення. Ефект від прийому вітамінів, заспокійливих засобів, регуляції режиму дня і сну, оптимальних фізичних навантажень більш наочно видно при неважких формах клімактеричного синдрому. Але і при важких формах крім медикаментозного лікування всі перераховані чинники також застосовуються і надають позитивну дію.

Найбільше значення при клімаксі мають наступні вітаміни:

 • вітамін Е (токоферол) — стимулює функцію статевих залоз, зменшує прояви клімаксу;
 • вітамін С (аскорбінова кислота) — зміцнює стінки кровоносних судин, сприяє зменшенню набряклості тканин, поява якої характерно для клімаксу;
 • вітамін D — сприяє засвоєнню кальцію і зміцненню кісток (вони при клімаксі стають тонкими і крихкими);
 • вітамін В6 (піридоксин) — підтримує фізичну працездатність, підтримує функцію нервової, імунної систем, стан шкіри; разом з вітаміном Е сприяє зменшенню тривожності і дратівливості;
 • вітамін В1 (тіамін) — регулює роботу нервової і серцево-судинної системи;
 • вітаміни В12 (ціанкоболамін) і В9 (фолієва кислота) — сприяють зменшенню деяких форм нервових розладів.
 • Мають значення і деякі мінерали — магній, калій, цинк, хром, селен. Всі вони сприяють нормалізації діяльності центральної нервової системи. При клімаксі прийом усіх цих вітамінів рекомендується в невеликих дозах, краще всього для цієї мети підходять біологічно активні добавки до їжі (БАДи).

  Менопейс

  Менопейс — вітамінно-мінеральний комплекс для жінок, регулює гормональний баланс, зменшує прояви ознак клімаксу: депресії, занепокоєння, «приловів», пітливості, серцебиття. Містить вітаміни групи В (вони підсилюють дію жіночих статевих гормонів естрогенів), вітамін Е (гальмує розпад іншого жіночого статевого гормону прогестерону). Комплекс вітамінів і мінералів зменшують такі характерні прояви клімаксу, як тривожність і депресія.

  Протипоказанням для прийому цього препарату є тільки підвищена чутливість до його компонентів. Приймається по 1 капсулі на день після їжі. Виробник — фармацевтична фірма Вітабіотікс (Великобританія).

  Формула жінки

  Формула жінки — біологічно активна добавка для корекції гормональних порушень у жінок, у тому числі при клімаксі. До складу препарату у невеликих дозах входять всі необхідні вітаміни і мінерали. Крім того, Формула жінки містить незамінні амінокислоти, ферменти травлення, корисні мікроорганізми, лікарські рослини. Формула жінки містить вітаміни (Е, А, D, групи В, біотин) біофлавоноїди, мінерали (магній, марганець, селен, хром, залізо, цинк, кальцій, кремній), коферменти, лактобактерії, бромелайн (фермент, отриманий з ананаса, зменшує набряклість тканин, нормалізує жировий і вуглеводний обмін), комплекс амінокислот, фосфоліпіди, екстракти лікувальних трав (дудник китайський, Даміана, чортополох благословенний, часник, гінкго білоба, женьшень).

  Гінекологи люблять цей препарат, оскільки він надає м’яку регулює дію на жіночий організм. Клімакс є одним з основних показань для прийому Формули жінки, при її регулярному прийомі поліпшується функція всіх залоз внутрішньої секреції, в тому числі статевих залоз. Крім того, цей БАД покращує кровообіг і знімає спазм гладкої мускулатури жіночих статевих органів, поліпшує діяльність центральної і периферичної нервової системи, у тому числі знижує нервову напругу, тривожність, дратівливість, депресію. Деякі компоненти Формули жінки володіють також протизапальну, антиоксидантну, протипухлинну дію, відновлюють імунітет, виводять токсичні продукти обміну речовин з організму, сприяють зміцненню кісткової тканини і попереджають передчасне старіння. Лактобактерії, які містяться в цій біодобавці, сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.

  Приймають Формулу жінки по 2-4 таблетки до покращання стану, з поступовим зменшенням дози до 1-2 таблетки в день. Виробник препарату Формула жінки — фармацевтична фірма Арт лайф (Україна).

  Біологічно активні добавки до їжі містять найбільш підходящий склад вітамінів і мінералів для того, щоб допомогти жінці при клімаксі.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.