Вітаміни і вагітність: чи безпечні вони для майбутньої мами?

Здорове, збалансоване харчування під час вагітності повинно забезпечувати всіма необхідними вітамінами не тільки майбутню маму, але й дитини. Дефіцит якого-небудь важливого поживної речовини на цьому етапі може призвести до формування у дитини дефектів, від яких він буде страждати протягом всього життя. Оскільки отримати всі необхідні речовини з продуктів харчування не завжди представляється можливим, слід приймати пренатальні вітаміни.

Вибираючи вітаміни, слід порадитися з лікарем. Ми зараз поговоримо лише про найважливіші вітаміни для вагітних. В ідеалі їх треба почати приймати ще до настання вагітності — щоб наскільки можливо знизити ризик розвитку вроджених дефектів у майбутньої дитини.

Фолієва кислота

Фолієва вітаміну, вона ж — вітамін В9, допомагає запобігти вроджене порушення, відоме як дефект нервової трубки, який є причиною розщеплення хребта. Крім того, фолієва кислота знижує ризик розвитку прееклампсії та запобігає розвитку анемії. Вона критично важлива для відновлення і нормального функціонування ДНК.

Починайте приймати по 400 мікрограмів фолієвої кислоти в день в період планування вагітності. В таких же дозах її слід продовжувати приймати до дванадцятого тижня вагітності. Якщо ви не приймали фолієву кислоту до зачаття, почніть робити це, як тільки дізнаєтеся про вагітність. Крім того, вживайте у їжу якомога більше продуктів, що містять фолієву кислоту, таких як зелень і коричневий рис. Тим, хто хворий на діабет або целіакію, або приймає препарати від епілепсії, потрібно більше, ніж 400 мікрограмів фолієвої кислоти в день. Точне дозування вам повинен призначити лікар.

Вітамін D

Щоб у майбутньої дитини були здорові і міцні кістки і зуби, в перші місяці вагітності необхідно вживати достатню кількість вітаміну D — не менше 10 мкг на день. Вітамін D регулює обсяг кальцію і фосфатів в організмі, що вкрай важливо для формування здорової кісткової маси. Дефіцит вітаміну D може стати причиною рахіту.

Вітамін D міститься в жирній рибі, а також деяких збагачених продуктах. Він виробляється в людському організмі при контакті шкіри з сонячними променями. Скільки саме часу потрібно проводити на сонці, щоб отримати достатньо вітаміну D, залежить від типу шкіри і пори року, проте він завжди виробляється істотно швидше, ніж шкіра покривається помітним засмагою. Імовірність дефіциту вітаміну D особливо велика у людей, які рідко бувають на сонці, постійно носять закритий одяг або у власниць темної шкіри.

Залізо

Дефіцит заліза в організмі вагітної може статті причиною сильної втоми, апатії та інших ознак анемії. Серйозний дефіцит заліза може негативно позначитися на розвитку вагітності. Включайте в раціон пісне м’ясо, зелень, яблука, сухофрукти і горіхи — вони є багатими джерелами заліза. Цей елемент входить до складу більшості пренатальних вітамінів.

Вітамін С

Вітамін С допомагає абсорбувати залізо з їжі. Крім того, він захищає вагітну жінку від простудних захворювань і деяких інфекцій — це вкрай важливо, так як імунітет під час вагітності слабшає і жінка стає вразливою перед хворобами. Вітамін С міститься в цитрусових, помідорах, брокколі, перцях, чорній смородині, картоплі, журавлині.

Кальцій

Це ще один найважливіший елемент, який забезпечить вашій дитині здорові кістки і зуби. Його багато в молочних продуктах і тих сортах риби, яку можна їсти разом з кістками. Відмінними джерелами кальцію також є сухофрукти, зернові продукти, мигдаль, тофу, броколі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.