Вітаміни для очей — ефективне поліпшення зору

Багато хто з нас стикаються з проблемами із зором, яких можна легко уникнути, якщо щодня захищати очі, забезпечуючи організм необхідними вітамінами. Для нормальної життєдіяльності всіх органів нашого тіла необхідні вітаміни, причому деякі з них безпосередньо впливають якість зору. Так, що дефіцит вітаміну А може викликати погіршення зору, але його надлишок також несприятливий, оскільки може викликати негативні наслідки. Для гарного зору нам також необхідні вітаміни групи В, вітамін С і калій.

Найбільше наші очі потребують антиоксидантах — вітамінах, нейтралізуючих шкідливу дію вільних радикалів. Кришталик і сітківка ока чутливі до пилу та інших забруднень, впливу вільних радикалів і клітинному процесу. Вітаміни-антиоксиданти відіграють важливу роль у боротьбі з вільними радикалами. До антиоксидантів відносяться вітамін А, вітамін С і вітамін Е. Ці вітаміни не тільки допомагають захистити очі від дії вільних радикалів, але й сприяє збереженню здоров’я клітин і тканин очей.

Що потрібно очам

Останні дослідження показують, що крім вітамінів А, С і Е, для збереження здоров’я очей життєво необхідні два інші вітаміну: лютеїн і зеаксанатін. Вони відносяться до каротиноїдів, які містяться в сітківці і кришталику ока. Унікальними властивостями лютеїну є стійкість до світла і здатність накопичуватися в тканинах ока. Накопичений в сітківці лютеїн утворює світлофільтр, який захищає нижележащий пігментний епітелій від пошкоджуючого впливу світлових променів, особливо фіолетовою і синьої частини світлового спектру.

Крім того, лютеїн є ефективним інгібітором вільних радикалів в пігментному шарі сітківки. У людському кришталику лютеїн і зеаксантин є єдиними каротиноїдами, причому в епітеліальної-кортикальної частини кришталика їх міститься в два-три рази більше, ніж у його ядрі. Добова потреба в лютеїну становить п’ять міліграмів, а в зеаксантин — один міліграм, проте наш раціон містить менше 20% від норми.

Натуральний джерело вітамінів для очей — зелені листові овочі: білокачанна і морська капуста, шпинат, ківі, кабачки і гарбуз. Однак шпинат містить не тільки лютеїн у великій кількості; він багатий бета-каротином, вітаміном С і Е та іншими поживними речовинами, які дуже важливі для здоров’я очей. Якщо раціон не може забезпечити організм необхідною кількістю вітамінів, слід приймати харчові добавки відсутніх вітамінів і мікроелементів для збереження зору.

Для здоров’я очей також важливі мікроелементи — цинк, селен, марганець і мідь. Цинк — життєво необхідний мікроелемент, який сконцентрований в основному в сітківці і входить до складу зв’язуючого білка сітківки, відповідальної за транспорт вітаміну А. Цинк необхідний нейронам для формування контактів між нервовими клітинами, для підтримки цілості клітинних мембран. Дефіцит цинку погіршує адаптацію зору до темноти. Фоторецепторні клітини потребують високому вмісті кисню, що підвищує ймовірність перекисного окислення ліпідів, що містяться в сітківці ока. Цинк входить до складу найважливіших актиоксидантною ферментів — супероксиддисмутази і каталази, що грають важливу роль в зв’язуванні вільних радикалів, що з’являються при впливі світла на фоторецептори. Середньодобова потреба в цинку у дорослих становить п’ятнадцять-двадцять п’ять міліграмів.

Селен — один з найважливіших мікроелементів, необхідних організму, який рідко зустрічається в природі. Селен необхідний для утворення білків, нормальної роботи печінки, щитовидної і підшлункової залози. У поєднанні з вітамінами А, С і Е він запобігає розвитку онкологічних захворювань, руйнує шкідливі речовини і зміцнює імунітет. Дефіцит селену негативно позначається на стані очей, зокрема, саме з дефіцитом селену пов’язують виникнення катаракти в людей похилого віку.

Мідь — мікроелемент, який входить до складу ферментів системи антиоксидантного захисту організму. Мідь сприяє засвоєнню заліза, необхідного для синтезу гемоглобіну, бере участь у процесах загоєння і прискорює окислення вітаміну С

Для підтримки організму особливо зручні спеціалізовані біологічно активні харчові добавки, які поряд з вітамінно-мінеральним комплексом містять лікарські рослини, корисні для очей. Як би там не було, слід дотримуватися принцип тривалості прийому — збагачення раціону харчування вітамінами і мінералами повинно здійснюватися практично постійно, з можливим перервою в літні місяці, коли поживні речовини можна одержати природним чином з продуктів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.