Вітаміни для імунітету — на які варто звернути особливу увагу?

Для нормальної роботи імунітету необхідні певні вітаміни і мікроелементи, без яких він не зможе належним чином виконувати свої функції.

Властивості вітамінів, що сприяють поліпшенню роботи імунітету:

 • Захист здорових клітин від дії токсинів;
 • Знищення і / або виведення з організму нездорових клітин;
 • Знищення мікроорганізмів і паразитів, які ослабляють імунну систему;
 • Підвищення ефективності роботи імунної системи;
 • Постачання клітин необхідними поживними речовинами;
 • Детоксикація організму.
 • Вітамін С

  Вітамін С — без перебільшення, найпопулярніший з вітамінів для імунітету. Він збільшує вироблення лімфоцитів, підвищує рівень інтерферонів, усуває наслідки стресу (як фізичного, так і психічного), обмежує розмноження ракових клітин, захищає здорові клітини від шкідливої дії забрудненого навколишнього середовища, від вірусних і бактеріальних інфекцій. Вітамін С у великих кількостях міститься в цитрусових, перці, помідорах.

  Вітаміни групи В

  Ці вітаміни незамінні для імунітету, так як вони допомагають впоратися з наслідками стресу, який дуже негативно позначається на роботі імунної системи. Цільнозернові, горіхи і боби є багатими джерелами вітамінів групи В.

  Вітамін D3

  Згідно з результатами недавніх досліджень, цей вітамін стимулює активність макрофагів, які циркулюють в кровотоці, щоб при необхідності атакувати потенційно небезпечні чужорідні мікроорганізми. Крім того, він знімає запалення і сприяє зростанню здорової кісткової тканини. Прийом вітаміну D3 у великих дозах пов’язують зі зниженням ризику розвитку раку товстої кишки.

  Магній

  Дефіцит магнію є дуже поширеною проблемою, а між тим ця речовина сприяє детоксифікації товстої кишки, нормалізує кров’яний тиск і в цілому робить благотворний вплив на імунну систему.

  Цинк

  Цинк регулює активність Т-клітин і сприяє виробленню ферментів, які борються з вірусами і раковими клітинами. Крім того, цинк захищає організм від дії вільних радикалів і прискорює процеси відновлення. Багаті цинком насіння гарбуза і соняшнику, зернові та бобові.

  Ферменти

  Вітамінні добавки, що містять ферменти, є незамінними помічниками імунітету. Ферменти видаляють оболонки мутованих, хворих клітин і шкідливих бактерій, щоб імунна система могла знищити їх; прискорює хімічні реакції, необхідні для здійснення різних функцій організму, включаючи відбудовні процеси. Крім того, ферменти стимулюють імунну відповідь, борються з інфекціями, видаляють канцерогени з клітин і обмежують активність вільних радикалів.

  Селен

  Селен впливає на всі компоненти імунної системи, включаючи розвиток і активність білих кров’яних тілець (особливо Т-кілерів, які атакують ракові клітини і потенційно небезпечні мікроорганізми). Крім того, селен стимулює вилочкової залози, яка бере участь у виробленні гормонів щитовидної залози; покращує здатність лімфоцитів вбивати ракові клітини. Багатими джерелами селену є різні насіння, часник і зернові.

  Йод

  Йод також дуже важливий дл нормального функціонування імунної системи. Дефіцит йоду пов’язують з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози і дисфункцією щитовидної залози. Йод допомагає регулювати рівень естрогену в організмі, сприяє виведенню важких металів, прискорює загоєння ран, надає стимулюючу дію на щитовидну залозу і покращує роботу імунітету. Однак необхідно пам’ятати, що надлишок йоду може бути не менш шкідливий, ніж його дефіцит. Для нормальної абсорбції йоду організму необхідні вітамін В6 і селен. Морепродукти є природним джерелом йоду.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.