Вітаміни для чоловіків — остерігайтеся непрофесіоналізму

загрузка...

У сучасному світі у все більшого числа чоловіків спостерігаються різні порушення, пов’язані з фертильністю. Причини цього — малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, погана екологія, відсутність нормального балансу між роботою і відпочинком, і навіть постійний стрес. Щоб зменшити вплив цих факторів, зберегти здоров’я і здатність мати здорове потомство, потрібно приділяти особливо увагу вітамінам, які входять у ваш раціон.

Вітамін С

Дефіцит цього вітаміну стає причиною підвищеної стомлюваності, погіршення здатності концентруватися, а також зниженого числа життєздатних сперматозоїдів в еякуляті. Якщо ви палите або зловживаєте алкоголем, вітамін С у вашому організмі руйнується особливо швидко. Вітамін С є водорозчинним антиоксидантом; він захищає від окислення такі жиророзчинні субстанції, як вітаміни А і Е. Рекомендована добова норма вітаміну С для чоловіків становить 1-2 грами. Не обмежуйтеся прийомом вітамінних добавок — вони можуть лише доповнити, але не замінити вітаміни, які містяться в ягодах, фруктах і овочах. Найбільше вітаміну С в кислих фруктах і ягодах.

Вітамін Е

Це один з найбільш важливих вітамінів, які забезпечують нормальну роботу репродуктивної системи чоловіків. З клінічних досліджень відомо, що брак вітаміну Е в раціоні негативно позначається на утворенні сперми, а достатнє вживання цього вітаміну підвищує рухливість сперматозоїдів. Перш ніж приймати добавки з вітаміном Е, слід проконсультуватися з лікарем, особливо якщо ви в даний час приймаєте аспірин або інші розріджують кров препарати. Їжте побільше різних горіхів і насіння — вони є відмінними натуральними джерелами вітаміну Е.

Вітамін А

Вибираючи харчові добавки, подбайте про те, щоб у них обов’язково був вітамін А. Це один з найсильніших антиоксидантів; він сприяє поліпшенню роботи мозку, а також підвищує опірність організму різним інфекціям.

Кальцій

Оптимальна добова доза кальцію для чоловіків — 1000-1500 мг на день. Ця речовина допомагає надовго зберегти сильні кістки і зуби; воно перешкоджає випаданню волосся, або, принаймні, істотно сповільнює цей процес. Чоловікам, які багато займаються спортом, кальцій необхідний для росту і збереження тонусу м’язової тканини.

Селен

Селен є антиоксидантом і захищає клітинні мембрани від окислення. Крім того, він активує глутатіонпероксидази, фермент, який захищає організм від дії вільних радикалів. Селен рекомендується чоловікам, які довгий час не можуть зачати дитину. Особливо ефективно селен працює в поєднанні з вітамінами А і Е. У середньому чоловікові необхідно щоденного отримувати 200 мг селену.

Цинк

Брак в організмі цинку знижує рівень тестостерону, що може призвести до погіршення якості сперми, зниження потенції і статевого потягу. Крім того, через дефіцит цинку можуть значно раніше стати помітні зовнішні ознаки старіння. Рекомендована добова доза цинку для чоловіків — 50 мг.

Хром

Хром безпосередньо бере участь у виробленні інсуліну; дефіцит цієї речовини може призвести до порушення метаболізму глюкози, а потім — до розвитку діабету або гіпоглікемії. Чоловікам необхідно 400-600 мг хрому в день.

Омега-3

Це одне з найважливіших речовин, необхідних для здоров’я людини, яке, однак, присутній в нашому раціоні в порівняно невеликій кількості, особливо якщо ви не є великим любителем риби. Щоб отримувати достатньо омега-3, потрібно хоча б 2-3 рази на тиждень їсти жирну морську рибу або приймати капсули з риб’ячим жиром.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.