Вітамін B12: рятує від анемії

Тіло людини дуже чутливо реагує на найменше порушення крихкого балансу . Збалансована дієта, що забезпечує організм необхідною кількістю вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, які потрібні нам для нормальної життєдіяльності. Всім відомо про користь і важливої ролі вітамінів, особливо вітаміну В12.

Вітамін В12 бере участь у кровотворенні, регулює вуглеводний і жировий обмін в організмі. При його недоліку розвивається недокрів’я — анемія.

Вітамін B12: основні функції

Вітамін В12 грає надзвичайно важливу роль у правильному функціонуванні нервової системи, впливаючи, таким чином, на роботу всіх органів. Якщо в організмі бракує вітаміну В12, це також призводить до дефіциту вітаміну В1, навіть тоді, коли, здавалося б, в дієті його достатньо. А це веде до розладу не тільки нервової системи, але і залоз внутрішньої секреції, мозку, захворювання бери-бери (поліневрити), порушення травлення.

Психіатри часто дивуються тому, як швидко допомагає в деяких випадках їх хворим вітамін В12. Крім того, він пом’якшує біль в очах, лікує іноді безпліддя, особливо у чоловіків.

Вітамін B12 бере участь у клітинному розподілі, притаманному кожній живе клітці. Найбільшою мірою від адекватного рівня вітаміну В12 залежать ті тканини, які діляться найбільш інтенсивно: клітини крові, імунні клітини, клітини шкіри і клітини, що вистилають кишечник. Хоча механізм його дії не цілком ясний, відомо, що вітамін В12 грає вирішальну роль в утворенні покриття нервів (званого мієлінової оболонкою, оскільки сам білковий матеріал називається мієліном) і хронічна недостатність його призводить до необоротного руйнування нервів.

Участь вітаміну В12 в обмінних процесах

Цей вітамін бере активну участь в обміні білків, жирів і вуглеводів в тісній взаємодії з вітаміном С, фолієвої та пантотенової кислотами. Щоб у нас були здорові нерви і ми були у всеозброєнні перед повсякденними стресами, вітамін В12 допомагає мільярдам молекул фолієвої кислоти при виробленні холіну. Він оновлює запаси заліза в нашому організмі, яких, як правило, не вистачає, а також забезпечує вступ каротинів в обмін речовин і їх перетворення в активний вітамін А. Нарешті, у взаємодії з іншими речовинами вітамін В12 запускає основний життєвий процес — синтез дезоксирибонуклеїнової та рибонуклеїнової кислот. Це білкові речовини, з яких складаються клітинні ядра і які містять всю спадкову інформацію.

Цей розчинний у воді вітамін міститься в молочних продуктах, яєчному жовтку, м’ясі, печінці, нирках та рибі. Вміст вітаміну В12 в крові мало у людей, страждаючих хворобою Альцгеймера і деякими іншими психічними розладами.

Вітамін B12: ознаки та причини дефіциту

Вітамін B12 виконує багато важливих функцій в організмі. Разом з молекулами фолієвої кислоти вітамін В12 бере участь у виробленні холіну. Він оновлює запаси заліза в нашому організмі, яких, як правило, не вистачає, а також забезпечує вступ каротинів в обмін речовин і їх перетворення в активний вітамін А. Нарешті, при взаємодії з іншими речовинами вітамін В12 запускає основний життєвий процес — синтез дезоксирибонуклеїнової та рибонуклеїнової кислот.

На жаль, багато людей страждають від дефіциту цього необхідного для здоров’я вітаміну.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.