Висип у грудничка — чим вона може загрожувати дитині?

Новоспечені матусі — це окрема категорія громадян, якщо звичайна жінка може «з нічого» зробити салат, шляпку та скандал, то матусі роблять трагедію через кожного виступив прищика і почервоніння на тілі немовляти. Звичайно, стежити за шкірним покривом малюка необхідно, оскільки багато дитячі хвороби мають такий симптом, як висипання на шкірі, однак кожна хвороба має свої характерні особливості і, знаючи відмінні риси небезпечної висипки, можна успішно з нею боротися.

Давайте розберемося, що може загрожувати дитині, якщо мама під час не зверне уваги на інформацію, що з’явилася висипка.

Пітник

Самая нешкідлива висип, виникає внаслідок підвищеного потовиділення і закупорювання потових проток. Виглядає як червоні крапочки, розташовується в місцях, де немає «вентиляції»: складки шкіри на шиї, руках, ногах, під підгузником. При дотриманні гігієнічних вимог (регулярне миття малюка, повітряні ванни і обробка роздратованих місць) можна позбутися цього виду висипки протягом 2-3 днів.

Алергія (діатез)

Алергічна реакція на деякі харчові продукти також виражається висипом на шкірі. Однак завжди супроводжується іншими симптомами: на місці появи висипки виникає лущення (найчастіше виникає на щоках, саме такий прояв називають діатез), попрілості, які не проходять навіть при дотриманні гігієни, також симптомом алергії є набряки, зокрема набряк Квінке. Дуже часто алергія супроводжується розладами травлення, кольками, метеоризмом, блювотою. Лікування алергії починається з дотримання суворої дієти, якщо малюк на грудному вигодовуванні, то дотримуватися дієти повинна мати. Після виявлення продукту-алергену дотримуватися дієти необхідно ще кілька місяців.

Скарлатина

Поширене дитяче інфекційне захворювання, шлях зараження — повітряно-крапельний, також передається через предмети, з якими контактував хворий. Висип з’являється в перші, рідше у другу добу хвороби, на шиї і верхньої частини тулуба, потім поширюється на кінцівки та обличчя. Висип дуже дрібна, «точкова», яскраво червоного або рожевого кольору, центр плями забарвлений більш інтенсивно, ніж оперізує частина. При першому погляді на хворого виникає враження, що шкіра червона суцільно. Якщо натиснути на шкіру пальцем, висип блідне, на шкірі утворюється біла пляма, яка потім відновлює свій червоний колір. Обличчя хворого набуває характерного вигляду — носогубний трикутник залишається білим і різко виділяється на тлі червоного особи. Захворювання супроводжується підвищенням температури, у хворого виникає слабкість. При виявленні даних симптомів необхідно відразу викликати лікаря і починати екстрене лікування, щоб уникнути ускладнень. Педіатр повинен призначити антибактеріальне лікування, хворому необхідно дотримуватися постільного режиму, багато пити, вживати рідку і напіврідку їжу.

Кір

Також вельми поширена дитяча хвороба — кір, передається повітряно-крапельним шляхом, супроводжується появою висипки. Починається хвороба з різкого підвищення температури, головного болю, супроводжується нежиттю, кашлем, чханням, розвивається світлобоязнь і сльозоточивість очей. Висип з’являється на другому — третю добу, спочатку за вухами і в центрі обличчя, потім поширюється на все обличчя, шию і верхню частину тулуба. На відміну від скарлатини, корева висип покриває носогубний трикутник. Висип виглядає як рожевий горбок з червоним обрамленням, потім горбки зливаються в одне велике пляма. При виникненні симптомів хвороби необхідно викликати лікаря, антибіотики давати хворому безглуздо, тому що захворювання викликають віруси, а не бактерії.

Краснуха

Це захворювання також супроводжується висипаннями на шкірі. Усього за кілька годин висип поширюється по всьому тілу і локалізується в основному на спині і сідницях, висип не точкова, а велика, червона, може досягати розмірів сочевичного зерна. Висипання супроводжуються підвищенням температури (як правило, не більше 38 С), особливих скарг на самопочуття у хворого немає. Особливого лікування краснуха не вимагає, проте вагітним жінкам, що перенесли на ранніх термінах таке захворювання, рекомендують переривання вагітності, оскільки ризик народження дитини з різними вродженими каліцтвами занадто великий.

Вітряна віспа (вітрянка)

Одне з найпоширеніших захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Хвороба починається з різкого підвищення температури (до 38 С і вище), сильного головного болю, у маленьких дітей можлива поява блювоти і проносу. Разом з підвищенням температури, тіло починає покриватися віспяної висипом, яка покриває все тіло, включаючи слизові оболонки (рот, віка, статеві органи). Спочатку висип являє собою блідо-червоні горбки, протягом декількох годин вони заповнюються рідиною і збільшуються до розмірів горошини. При проколюванні бульбашок рідина витікає. Лікується вітряна віспа щоденним обробленням висипки розчином зеленки (зеленкою), в ванночку для купання дитини можна додавати слабкий розчин перманганату калію (марганцівки). Необхідно ретельно стежити за гігієною, коротко стригти нігті, щоб уникнути інфікування пухирців.

Марина Курочкіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.