Висип у дітей при інфекційних захворюваннях: основні види

Кожна мама знає про існування так званих дитячих інфекцій, і про те, що вони супроводжуються висипаннями. А ось які це інфекції, і яка буває при кожній з них висип, знають не всі. Дитячі інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом і мають високий індекс контагіозності-тобто при контакті з хворим імовірність захворювання дуже висока.

Висип при вітряній віспі (вітрянці)

Висип при вітряній віспі характеризується помилковим поліморфізмом: одночасно на тілі дитини можуть бути різні елементи — плями, папули, везикули, пустули і скоринки. Насправді це трансформації ветряночних висипань.

Протягом перших трьох — чотирьох днів постійно з’являються нові елементи висипки. Вони виглядають як рожеві цятки трьох-п’яти міліметрів у діаметрі. Протягом доби цятки перетворюються в папули, піднімаються над рівнем шкіри, потім на верхівці папули з’являється пухирець — він перетворюється в везикул. Через добу вміст бульбашки каламутніє, він стає пустулою. Потім пухирець розкривається, підсихає, покриваючись скоринкою. Виходить, що на четверту добу від початку висипань на шкірі будуть всі названі види висипу.

Інтенсивність висипань може бути різною — від декількох елементів до сотень, що не піддаються рахунку. Висип локалізується рівномірно, по всій поверхні, включаючи волосисту частину голови і слизові оболонки. Необхідно стежити, щоб дитина не розчісувала висипання, для попередження їх інфікування.

Висип при кору

Висип при кору виглядає зовсім по-іншому. Спочатку в дитини з’являється нежить, біль у горлі, вологий кашель, сльозотеча. Дуже дратує яскраве світло, тому такі діти люблять затемнені приміщення, закриті штори. Висип з’являється на фоні високої температури, виглядає як червоні цятки.

Плями з’являються спочатку за вухами, на обличчі і на шиї, потім через три дні спускається вниз, поширюючись по всьому тілу. Плями злегка піднімають над шкірою, мають тенденцію до злиття. Але завжди можна виявити ділянки інтактної шкіри. Поступово плями темніють і зникають, в тій же послідовності, в якій з’являлися.

Висип при краснусі

Висип при краснусі дуже схожа на корової. З’являється вона також за вухами, на обличчі і шиї, потім протягом трьох днів спускається нижче. Виглядає висип як рожеві цятки, але без тенденції до злиття. Не залишає пігментації, зникає безслідно на треті — п’яту добу. Загальне самопочуття дитини звичайно не страждає, що і є характерною відмінністю від кору.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.