Висип на тілі: висновки тільки після консультації з лікарем

Висип на тілі завжди є не окремим захворюванням, а симптомом, вона може мати безліч причин. Як правило, вона викликана різними порушеннями. Якими вони можуть бути?

 • Себорейний дерматит — це одна з найбільш поширених причин появи висипки на тілі у дорослих. При цьому порушенні висип найчастіше з’являється на обличчі та голові, але може виникати і на інших частинах тіла.
 • Атопічний дерматит, який часто називають екземою, це поширене захворювання серед дітей, симптомами якого є висип на шиї, зап’ястях і щиколотках. Часто зустрічається у людей, також страждають астмою і сінну лихоманку.
 • Контактний дерматит — це порушення, що характеризується висипом, яка з’являється на тілі в результаті контакту з певним подразником. Наприклад, така реакція може виникати при носінні біжутерії, що містить нікель.
 • Пелюшковий дерматит — це найпоширеніший різновид контактного дерматиту, що характеризується появою висипки на тілі у новонароджених в результаті занадто тривалого контакту шкіри з калом або сечею.
 • Стасіс дерматит — порушення, при якому на тілі з’являються наповнені рідиною пухирі; захворювання найбільш характерне для людей, які страждають від порушення циркуляції крові.
 • Вірусна висип. Висип на тілі може бути викликана вірусними захворюваннями, наприклад, вітрянкою. Це заразна хвороба, яка часто супроводжується підвищенням температури, блюванням, головними болями і болем у суглобах. У більшості випадків вірусна висип зберігається від декількох днів до тижня, а потім проходить сама по собі. Лікування, якщо воно потрібне, звичайно направлено на полегшення свербежу.
 • Інші види висипу. Висип на тілі також може бути викликана алергічною реакцією (наприклад, для кропив’янки характерна велика висип), або підвищеним потовиділенням. Якщо людина сильно потіє і при цьому піт не може нормально випаровуватися з поверхні шкіри, розвивається пітниця — на тілі, особливо часто в складках шкіри, з’являється, яка, втім, досить швидко проходить навіть без лікування.
 • Висип, викликана грибковою інфекцією. Грибкові інфекції зустрічаються часто, однак вони рідко викликають висип на тілі. Неспеціаліст може подумати, що висип, що супроводжується сильним лущенням шкіри, викликана грибком. Насправді в більшості випадків мова йде про форму екземи або дерматиту. Тим не менш, грибок може викликати висипання на тілі, і це не має відношення до гігієни. Заразитися грибковою інфекцією можна в спортзалі, роздягальні, загальною душовою — там, де тепло і волого. Особливо часто грибок вражає ступні і пальці ніг, але він може викликати висипання і на великих ділянках шкіри. Існує багато ефективних безрецептурних ліків від грибкових інфекцій. Якщо вони не допомагають протягом тривалого часу, можливо, був поставлений невірний діагноз, і висип на тілі таки викликана екземою або дерматитом, а не грибком.
 • Висип, викликана бактеріальними інфекціями. Найпоширенішою бактеріальною інфекцією шкіри є імпетиго; її викликають стафілококи або стрептококи. Імпетиго частіше зустрічається у дітей, ніж у дорослих. Основним симптомом є обширна висипка на тілі. Для лікування зазвичай використовуються рецептурні антибіотичні засоби для зовнішнього застосування.
 • Лікування

  Вибір методу лікування при висипу на тілі залежить від причини її появи.

  Для полегшення симптомів можна використовувати такі препарати:

 • Ліки для усунення свербежу, що містять камфору, ментол, прамоксін;
 • Антигістамінні препарати, наприклад, димедрол, хлорфенірамін, лоратадин або цетиризин.
 • Також важливо регулярно користуватися зволожуючими лосьйонами, так як гарне зволоження сприяє більш швидкому лікуванню висипки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.