Вісімнадцятого тиждень вагітності: дитина і мати — єдине ціле

На вісімнадцятому тижні вагітності довжина тіла дитини становить близько 13 см, а його вага — приблизно 200 г. Він вже активно згинає руки і ноги — рухи, яких ви, можливо, поки не відчуваєте, але незабаром почнете помічати. Його кровоносні судини просвічуються через тонку шкіру, а вуха вже зайняли своє місце на голові. Навколо нервових волокон почало утворюватися захисне покриття — мієлін; це процес триватиме протягом року після народження малюка. Якщо у вас дівчинка, її матка і маткові труби вже почали формуватися. Якщо ви чекаєте хлопчика, його геніталії вже помітні, хоча під час УЗД їх поки може бути видно.

Майбутня мама

Посилення апетиту — досить поширена ознака цього терміну вагітності. Якщо в першому триместрі через нудоти є практично не хотілося, то зараз здається, що голод не припиняється практично ніколи. Апетит ще буде змінюватися, але в будь-якому випадку важливо, щоб ви надавали перевагу продуктам, які багаті поживними, а непорожніми калоріями (до останніх відносяться чіпси, картопля фрі, цукерки та інші солодощі).

Зараз ваша серцево-судинна система зазнає значних змін, і, ймовірно, в цьому триместрі ваш артеріальний тиск буде нижчий, ніж завжди. Найпоширенішим ознакою зниженого тиску є запаморочення — особливо коли ви встаєте або різко змінюєте положення тіла. Стимулювати підвищення тиску небезпечно, і не має сенсу — це природне і тимчасова зміна у вашому організмі; воно не є порушенням, а значить, з ним не потрібно боротися. Як правило, кров’яний тиск починає підвищуватися в кінці другого або початку третього триместру.

Починаючи з 18-го тижня вагітності жінкам рекомендується спати на боці. Коли ви лежите на спині, матка давить на деякі великі вени, зменшуючи приплив крові до серця. Для більшої зручності спробуйте спати, поклавши між ніг невелику подушку.

Ультразвукове дослідження, яке обов’язково проводять у другому триместрі, дозволяє визначити темпи зростання дитини, наявність вроджених дефектів, перевірити пуповину і плаценту, встановити, чи є точною певна раніше дата пологів. При бажанні ви можете взяти на обстеження свого партнера; попросіть лікаря роздрукувати отримане на УЗД зображення — і у вас буде перша фотографія для альбому вашого малюка.

Багато жінок на цьому терміні вагітності скаржаться на сонливість. Якщо ви працюєте, знайдіть тихе місце, де ви зможете поспати п’ятнадцять-двадцять хвилин. Роботодавець зобов’язаний створювати умови для відпочинку вагітних співробітниць, так що у вас не повинно виникати проблем.

Питання тижня: спорт і вагітність

У більшості випадків, якщо ви здорові і вагітність протікає нормально, можна тренуватися також як і в першому триместрі — з розумними обмеженнями, які враховують зростаючий живіт. Крім того, рекомендується виключити вправи, що припускають стрибки і різкі зміни положення тіла. Загальне правило, що стосується спорту для вагітних: не робіть нічого через силу. Якщо вам подобаються вимотуючі тренування, їх доведеться відкласти до закінчення вагітності.

Якщо під час або після тренування вам стане погано, негайно зателефонуйте лікарю або викличте швидку допомогу.

Для вагітних жінок можуть бути дуже корисні вправи Кегеля, призначені для зміцнення м’язів тазового дна — тих, які підтримують уретру, сечовий міхур, матку, піхву і пряму кишку. Вони запобігають нетримання сечі під час і після вагітності, є ефективним засобом профілактики геморою, і допомагають прискорити відновлення після пологів — особливо, якщо у жінки були розриви.

Вправи Кегеля виконуються просто: напружте м’язи навколо піхви, як якщо б ви намагалися стримати сечовипускання. При цьому м’язи живота і ніг повинні бути розслаблені; не затримуйте дихання. Через вісім-десять секунд розслабте м’язи. Виконуйте вправу десять разів поспіль; для досягнення доброго результату потрібно робити три-чотири підходи в день протягом декількох тижнів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.