Виправлення прикусу у дорослих: все можливо

загрузка...

Якщо кілька десятиліть тому прикус виправляли тільки у дітей, то сьогодні існують технології, що дозволяють виправляти прикус у будь-якому віці. Для цього існують спеціальні методики і випускаються самі різні ортодонтичні апарати, в тому числі абсолютно непомітні для оточуючих.

Для чого дорослій людині змінювати прикус

Неправильний прикус (змикання зубів) — це не тільки косметичний дефект, порушення правильного дотику зубних рядів часто призводить до розхитування і втрати зубів, захворювань ясен (гінгівіти) і більш глибоких околозубних тканин (пародонтиту, пародонтозу). Іноді поштовхом до розуміння того, що потрібна корекція прикусу, є якесь загальне захворювання, під час якого послаблюється організм, в тому числі порушується робота м’язів, що стримують прогресування порушень прикусу та його ускладнень. Те ж саме відбувається і в літньому віці.

Але і зовнішній вигляд також в наш час має значення, адже не даремно говорять, що зустрічають по одягу (в даному випадку за зовнішнім виглядом). Все більше уваги навколишні звертають на стан зубів, волосся і нігтів людини, які перші видають, наскільки він стежить за своєю зовнішністю і здоров’ям.

Які існують методи виправлення прикусу у дорослих

Виправити прикус у дорослої людини важче, ніж у дитини. Це пов’язано з тим, що кістки черепа вже закінчили своє зростання і насилу піддаються впливу, а адже саме їх положення і доведеться коригувати. Виправлення прикусу проводиться за допомогою ортодонтичних апаратів.

Результати ортодонтичного лікування залежать від сили і тривалості діючої сили, в тому числі від ступеня здавлювання пародонту (тканини, навколишнього зуби) переміщуваних зубів і індивідуальних особливостей організму. В результаті корекції зубних рядів ортодонтичними апаратами відбувається переміщення окремих зубів, відновлення зубних рядів та положення нижньої щелепи, розширення щелеп.

Методи корекції прикусу залежать від виду застосовуваного ортодонтичного апарату. Всі ортодонтичні апарати діляться на знімні, незнімні і комбіновані. За місцем кріплення вони діляться на внутрішньоротові і позаротові (різного роду шапочки). Всі ортодонтичні апарати мають як позитивні, так і негативні якості. Який апарат вибрати, вирішує лікар-ортодонт разом з пацієнтом, оскільки багато що залежить від його бажання і можливостей виконувати ті чи інші вимоги, пов’язані з конкретною методикою.

Знімні ортодонтичні апарати

Знімні ортодонтичні апарати дозволяють пацієнтові довільно знімати і надягати їх. При цьому зазвичай обмовляється певну кількість годин їх щоденного носіння.

Знімні апарати діляться на одночелюстние апарати, які потрібно носити 20-24 години на добу, не знімаючи навіть під час їжі і двучелюстной апарати — їх носять не менше 12 годин на добу.

До знімним апаратів відносяться пластинки (вони можуть бути як одночелюстнимі, так і двучелюстной). Платівки частіше застосовуються у дітей. У дорослих людей вони не можуть повністю виправити прикус.

Дорослим людям більше підійде виправлення прикусу за допомогою спеціальних прозорих ковпачків (капп), які надягають на зуби. Існує методика виправлення прикусу за допомогою капп, заснована на технології комп’ютерного моделювання — Инвизилайн. За цією методикою для кожного пацієнта виготовляється індивідуальний набір прозорих капп, які поступово пересувають зуби в потрібному напрямку. Носять їх від декількох місяців до півтора років, міняючи кожні два тижні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.