Випадання волосся — сигнал лиха

Для більшості жінок волосся — важлива частина їхнього способу і навіть особистості. Вони вибирають якісні шампуні, засоби для догляду та укладки, експериментують зі стрижками і кольором волосся. І безпорадно спостерігати, як волосся стає менше, — болісне випробування. На щастя, є різні способи лікування випадіння волосся у жінок.

Ваше волосся тонкі і рідкісні? Ви не самотні — приблизно 30 мільйонів американських жінок протягом життя страждають від випадіння волосся, у 40% ця проблема з’являється до сорока років. Але це не означає, що боротися з проблемою безнадійно. Враховуючи, що це поширена проблема, є багато різних способів справлятися з нею.

сприяють фактори

На противагу поширеній думці, випадання волосся у жінок — не та ж сама проблема, що облисіння у чоловіків. У жінок волосся випадає з кількох причин:

 • Гормональний дисбаланс. Чоловічі статеві гормони — тестостерон і дигідротестостерон (ДГТ) — часта причина втрати волосся. Вони викликають стиснення волосяних фолікулів, від цього наявні волосся випадає. А нові волосся може рости набагато повільніше, або зовсім не рости, і самі фолікули можуть гинути при надлишку ДГТ. Волосся може випадати і при інших гормональних проблемах, наприклад, синдромі полікістозних яєчників. У деяких випадках випадання волосся може бути єдиним помітним ознакою хвороби.
 • Хімічний вплив. Фарбування волосся, завивка або випрямлення можуть викликати випадання волосся.
 • Ліки. Деякі препарати можуть сприяти випаданню волосся, включаючи ліки від подагри, артриту, депресії, проблем з серцем і тиском. Хіміотерапія та лікування стероїдами також можуть призводити до цього.
 • Захворювання. Такі хвороби, як діабет, вовчак та хвороби щитовидної залози, можуть призводити до випадання волосся.
 • Недолік вітамінів і мінеральних речовин. Брак заліза, необхідних жирних кислот, вітаміну В12 і цинку можуть призводити до випадання волосся. Щоб зберегти здорові, густе волосся, слід їсти яйця, м’ясо, горіхи, брокколі. Або можна приймати харчові добавки. Біотин особливо важливий для того, щоб на місці випали волосся відростало нові.
 • Як ростуть волосся

  В життєвому циклі волоса розрізняють наступні фази:

 • Фаза росту, або анаген: 85-90% відсотків волосся на голові знаходяться у фазі росту. Зазвичай волосся знаходиться в цій фазі два роки або більше.
 • Перехідна фаза, або катаген: 1-2% волосся знаходяться в цій фазі — вона зазвичай триває декілька тижнів.
 • Фаза спокою, або телоген: зазвичай волосся випадає в цій фазі, яка триває приблизно три місяці. 10-14% волосся знаходяться в цій фазі.
 • В нормальному стані, коли волосся випадає з фолікула, новий починає рости на його місці, і цикл починається заново. Такий «графік» гарантує, що на голові завжди будуть волосся. Однак, коли фолікули пошкоджуються, цикл росту порушується і волосся стає менше. Крім того, якщо високий відсоток волосяних фолікулів знаходяться у фазі спокою, волосся здається менше.

  Випадання волосся у чоловіків і у жінок

  Є кілька ключових відмінностей між випаданням волом у чоловіків і у жінок:

 • Місце. У чоловіків часто випадає волосся на скронях і на потилиці або на маківці. У жінок волосся випадає по всій голові.
 • Вік: Чоловіки зазвичай починають втрачати волосся з віком. У жінок це може відбуватися в будь-який час, навіть в 20 років, наприклад, через генетичну схильність.
 • Лікування

  Враховуючи, що випадіння волосся стало поширеною проблемою серед жінок, є безліч ефективних засобів для боротьби з ним. Ось деякі можливі рішення.

 • Для прийому всередину
 • Фінастерид був спочатку призначений для лікування проблем з простатою і облисіння у чоловіків. Але він може допомогти і жінкам, блокуючи певні гормони, які пов’язані з випаданням волосся.

  Оральні контрацептиви зменшують вироблення чоловічих гормонів (андрогенів) в яєчниках. Таким чином, їх застосовують для лікування андрогенної алопеції (частий випадок генетичного випадіння волосся). Але деякі оральні контрацептиви містять високий рівень андрогенів, і їх дія може посилити випадання волосся. Тому обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб вибрати підходящий засіб.

  Є також багато різноманітних ліків, які діють як антиандрогени. Їх використовують і для лікування інших хвороб, таких як затримка рідини або виразка шлунка.

 • Місцеві засоби
 • Міноксидил входить до складу місцевих засобів, в яких міститься в концентрації 2% або 5%. Згідно з дослідженнями, концентрація 5% краще запобігає випаданню волосся і сприяє їх росту. Дерматолог може виписати кошти з більш високою концентрацією при сильному випаданні волосся.

  Засоби з кетоконазолом зазвичай призначають при грибкових інфекціях, проблемах з шкірою голови і при лупи. Однак, так як кетоконазол знижує вироблення тестостерону, його застосовують і для лікування випадіння волосся. Засоби без рецепта містять 1% діючої речовини, за рецептом можна купити більш препарат з більш високою концентрацією.

  Багато з цих коштів вимагають призначення від лікаря. Обговоріть з лікарем, яке лікування підійде саме вам.

  Щоденний догляд

  Є численні засоби, призначені для догляду за рідкого волосся, для запобігання випаданню волосся і для посилення зростання. Це можуть бути шампуні, кондиціонери, маски і сироватки. Крім того, є харчові добавки і вітамінно-мінеральні комплекси, які допомагають вирішувати проблему зсередини.

  Якщо ви страждаєте від випадіння волосся, не соромтеся звернутися до лікаря і обговорити з ними можливості лікування, особливо, якщо кошти без рецепта не приносять бажаного ефекту. Чим швидше ви почнете лікування, тим простіше буде зупинити випадіння та відновити прекрасні волосся.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.