Випадання волосся при вагітності — норма, що вимагає уваги

Випадання окремих волосся — явище абсолютно нормальне і природне. У будь-який момент часу приблизно шість-десять відсотків волосся одночасно перебувають у фазі спокою (так звана катагенних фаза) і через два-три місяці випадають — на їх місці виростають нові волосся. При вагітності випадання волосся стає куди більш помітною проблемою — протягом деякого часу після вагітності (від одного до п’яти місяців після пологів) з випаданням великої кількості волосся стикаються, за статистикою, від сорока до п’ятдесяти відсотків жінок. На щастя, як і більшість змін, викликаних вагітністю, випадання волосся при вагітності — явище тимчасове.

Випадання волосся, пов’язане з вагітністю, зазвичай спостерігається вже після пологів. В ході вагітності фази спокою (катагенних фази) досягає більшого, ніж звичайно, кількість волосся, чим і пояснюється їх швидке випадання після пологів. Зрозуміло, такий стан не може призвести до облисіння або незворотної втрати волосся. Більш того, через три-чотири місяці після пологів швидке випадання волосся зазвичай припиняється. А під час вагітності значне випадання волосся найчастіше викликає дефіцит деяких вітамінів і мінералів.

Чому випадання волосся при вагітності стає проблемою

Протягом перших трьох місяців після пологів достатньо часто спостерігається значне випадання волосся. Це пояснюється тим, що підвищення рівня гормонів під час вагітності уповільнює природний процес оновлення волосяного покриву, випадання «старих» волосся і появи нових. Гормон естроген, рівень якого в організмі жінки значно підвищений в період вагітності, стимулює ріст волосся і викликає затримку волосся в фазі зростання. Після пологів рівень гормонів приходить в норму, і такі гормональні зміни викликають різке початок нового циклу росту волосся, тобто значне випадання волосся. Пік випадіння волосся після вагітності припадає на третій-четвертий місяць після пологів — саме в цей час починається новий цикл росту волосся, і протягом шести-дванадцяти місяців волосся знову стають густими.

Причини

Спровокувати випадання волосся можуть будь-які чинники, так чи інакше змінюють гормональний баланс в організмі жінки. Стати причиною випадання волосся можуть наступні фактори:

 • Припинення прийому оральних гормональних протизаплідних засобів
 • Викидень або мертвонародження
 • Аборт
 • Гормональний дисбаланс, викликаний деякими захворюваннями
 • Як запобігти випаданню волосся при вагітності

 • Забезпечте волоссю необхідний догляд: відмовтеся від складних видів укладання гарячим праскою, плойкою або феном, накручування волосся на бігуді, стягання волосся в тугий кінський хвіст.
 • Слідкуйте за тим, що їсте: вживання свіжих фруктів і овочів, що містять флавоноїди і антиоксиданти, забезпечує волоссю додатковий захист і стимулює ріст волосся.
 • Користуйтеся шампунями і бальзамами-кондиціонерами для волосся, до складу яких входять біотин, протеїни і кремній — ці сполуки зміцнюють волосяні фолікули, знижують ризик випадіння волосся.
 • Вологі волосся — найбільш крихкі, тому аж до висихання волосся краще не розчісувати їх.
 • Зміцнити здоров’я волосся допомагають деякі вітаміни і мінерали, наприклад, комплекс вітаміну B, біотин, вітамін С, вітамін Е і цинк, приймати які під час вагітності безпечно.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.