Вініри: як зробити посмішку «голлівудської»?

загрузка...

Вініри — це тонкі пластинки, які встановлюють на зовнішню поверхню зуба. Їх виготовляють з кераміки або композитних смол. На керамічних вініра рідше з’являються плями, а їх відображає здатність ближче до натуральним зубам, ніж у вінірів з композитних смол. Вініри з композитних смол тонше і для їх установки зуб потрібно обточувати менше, ніж перед установкою керамічних вінірів.

Вініри встановлюють при таких проблемах, як дисколорація зубів (наприклад, в результаті прийому тетрацикліну), зламані зуби, нерівно розташовані зуби, або великі зазори між зубами.

Установка вініров

Для установки вінірів, як правило, потрібно три візити до стоматолога.

Діагностика та планування лікування. Перший візит в стоматологічну клініку вимагає активної взаємодії стоматолога і пацієнта. Пацієнт повинен пояснити лікареві, якого результату він очікує, а лікар — розповісти про наявні можливості. Крім того, лікар обов’язково проводить обстеження, щоб переконати в тому, що вініри є правильним вибором для пацієнта, а також обговорює з пацієнтом майбутні процедури. Стоматолог також робить кілька рентгенівських знімків.

Підготовка. Під час другого візиту до стоматолога відбувається підготовка до установки вінірів. Для цього з поверхні зуба видаляють приблизно 0.5 мм емалі — це товщина вінірів, які будуть встановлена пізніше. За бажанням пацієнта перед тим, як обточувати зуби, лікар може застосувати місцеву анестезію. Потім лікар робить зліпок зубів, який відправляє в лабораторію. У більшості випадків виготовлення вінірів займає від одного до двох тижнів. При необхідності пацієнту можуть встановити тимчасові вініри.

Установка вініров. Нарешті, під час третього візиту до стоматолога пацієнтові ставлять вініри. Перш ніж закріпити їх за допомогою спеціального цементу, стоматолог встановлює їх тимчасово, щоб перевірити, чи підходять вони за формою і кольором. При необхідності лікар може змінити їх форму; колір можна міняти за допомогою використовуваного в ході процедури цементу.

Коли і лікар, і пацієнт задоволені результатом, вініри знімають, зуби ретельно чистять, після чого на них наносять спеціальний цемент і встановлюють вініри. Потім на цемент впливають спеціальним світлом, завдяки якому він твердне дуже швидко. Останнім кроком є видалення надлишку цементу і загальна перевірка зубів і прикусу. Через кілька тижнів пацієнт повинен пройти ще одне обстеження, щоб оцінити, наскільки успішно пройшла установка вінірів.

Як правило, вініри доводиться міняти кожні 5-10 років. Вінірами не потрібен спеціальний догляд — потрібно тільки дотримувати елементарні норми гігієни порожнини рота.

Переваги і недоліки

Основні переваги вінірів:

 • Вони забезпечують природний зовнішній вигляд зубів;
 • Тканина ясен звичайно добре переносить кераміку;
 • Для установки вінірів не потрібно істотна зміна форми зуба, а з естетичної точки зору вони значно краще, ніж коронки.
 • Недоліки:

 • Процес є незворотнім;
 • Якщо вініри тріскаються або ламаються, в більшості випадків їх не можна відновити;
 • Через видалення емалі зуби стають більш чутливими до високих і низьких температур, а також до міцних напоїв;
 • Вініри не підходять пацієнтам з карієсом, активними захворюваннями ясен, ослабленими зубами, а також тим, у кого шар емалі на зубах вже стоншена;
 • Людям, які часто скриплять зубами (наприклад, через психічних та інших захворювань) установка вінірів також не рекомендується через велику вірогідність пошкодити вініри.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.