Віктоза — нове слово в лікуванні діабету

загрузка...

Віктоза (Victoza) — це препарат, який зовсім недавно з’явився на російському ринку, але, як і в інших країнах, відразу став широко відомий. Він створений для застосування хворими на діабет другого типу, а також, за відомостями виробників, ефективний проти зайвої ваги. Віктоза — дітище датської фармацевтичної компанії Ново Нордіск, яка здобула звання світового лідера у виробництві ліків для діабетиків.

Віктоза — ліки проти діабету, яке на сьогоднішній день не має аналогів у світі. Препарат працює на основі ліраглютіда, а він є першим аналогом глюкагоноподобний пептид-1 (GLP-1), який виробляється в людському організмі. Але, як показали дослідження хворих на діабет, в їх організмі потрібна додаткова доза цієї речовини, яку і забезпечує Віктоза.

Успішна імітація

глюкагоноподобний пептид-1 в природному вигляді виділяється в кишечнику, і його секреція є відповіддю на прийом їжі. GLP-1 впливає на безліч органів і систем організму, але найбільше він зачіпає підшлункову залозу. Надаючи позитивний вплив на неї, він дозволяє регулювати обмін речовин, контролюючи рівень цукру в крові і допомагаючи хворим на діабет. Але цей пептид досить швидко дезактивується діпептіділпептідазой, і короткочасність його дії не дозволяє зберігати рівень насичення і нормальний рівень глюкози в організмі довгий час. Якщо ж у людини є діабет другого типу, то секреція GLP-1 знижена, що погіршує становище. У зв’язку з цим для хворих діабетом цього типу необхідний препарат, який би підтримував би стабільний рівень глюкози в крові, разом з тим контролюючи сильне відчуття спраги та голоду. Таким препаратом стала Віктоза.

глюкагоноподобний пептид-1, який, як виявилося, має короткий період напіврозпаду, особливо активно вивчався у вісімдесяті роки минулого століття. На початку нового тисячоліття вдалося синтезувати цей пептид, який дає надію на одужання хворим на діабет.

Данська компанія Ново Нордіск існує з початку двадцятих років минулого століття. За минулі десятиліття індивідуальний підхід та увага до пацієнтів зробили її світовим лідером в області лікування цукрового діабету. У 2006 році почалися розробки революційного препарату, який міг би замінити GLP-1 і принести полегшення хворим на діабет другого типу, страждаючим від його дефіциту. Аналог GLP-1, виведений фахівцями Ново Нордіск, отримав ім’я ліраглютід, і від природного гормону відрізнявся тим, що давав довготривалий ефект після введення, триває весь день, оскільки всмоктується він близько дванадцяти годин. У грудні 2007 року представники компанії успішно презентували результати клінічних досліджень препарату ліраглютід, який довів ефективність. На ринок він вийшов під маркою Віктоза (Victoza), і його застосування в 2009 році було схвалено Європейською комісією в двадцяти семи країнах Євросоюзу.

Як працює Віктоза

Віктоза — це препарат, який випускається в ручці-шприці, за допомогою якого хворий легко може самостійно робити ін’єкції діючої речовини — ліраглютіда. У ручці 3 мл препарату, який повинен вводитися малими дозами, по наростаючій. Починати потрібно з 0.6 мг на добу і протягом двох тижнів обсяг має зрости до 1.8 мг. Укол робиться в область живота або плеча підшкірно (але не в м’язи). Робити ін’єкції необхідно кожен день і дуже бажано — в один і той же час. Безсумнівним позитивним властивістю Віктози є те, що підтримання обміну речовин і контроль рівня глюкози відбувається без введення інсуліну. Лікування ліраглютідом можливо як на самому початку розвитку цукрового діабету, так і при тривалому перебігу хвороби.

Введення ліраглютіда можливо як монотерапія в доповнення до дієти та фізичних вправ, в поєднанні з іншими препаратами для глікемічного контролю. Імітуючи дію глюкагоноподобний пептид-1 ліраглютід робить позитивний вплив на роботу бета-клітин підшлункової залози, що при діабеті другого типу порушена, знижує рівень цукру в крові, уповільнює процес переварювання їжі і зберігає відчуття ситості надовго.

У Віктози є побічні дії і протипоказання. Через те, що ліраглютід впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і на обмін речовин, можливі наступні розлади: нудота, блювання, запори, діарея, метеоризм, гіпоглікемія.

При лікуванні необхідно пам’ятати, що Віктоза — це препарат, орієнтований виключно на другий тип цукрового діабету, а за наявності першого типу ліраглютід заборонений. Не варто використовувати його під час вагітності та лактації, при захворюваннях печінки і нирок. З тієї причини, що Віктоза — новий препарат на світовому ринку, деякі форми взаємодії з іншими ліками або випадки протипоказань поки не виявлені.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.