Виклик менструації — наскільки це небезпечно?

загрузка...

Для виклику менструації може бути багато причин: подорож, під час якого вони будуть не до речі, коротка зустріч з коханою людиною, спортивні змагання і так далі. Нерідко жінки роблять спробу викликати місячні, якщо думають, що могли завагітніти — наприклад, після незахищеного сексуального контакту. Як будь-яке втручання в роботу організму, це може мати негативні наслідки для здоров’я, і перш ніж робити які-небудь дії для виклику місячних, необхідно ретельно зважити всі переваги і ризики.

Протизаплідні таблетки для виклику менструації

Є багато способів викликати місячні, як медикаментозних, так і народних. Оральні протизаплідні таблетки, по суті, є засобами для регулювання місячних — менструація починається невдовзі після закінчення прийому таблеток. Крім захисту від вагітності, ці таблетки використовуються для нормалізації менструального циклу у жінок, які страждають від синдрому полікістозних яєчників. Місячні при цьому захворюванні дуже нерегулярні — вони можуть бути те дуже рясними, і супроводжуватися сильними спазматичними болями в нижній частині живота, то взагалі відсутнім. Завдяки естрогену і прогестерону, природним жіночим гормонам, які входять до складу оральних протизаплідних, місячні починаються в певний час, причому кровотеча, як правило, буває менш рясним, а болю практично відсутні.

Прогестероновая атака

Іноді для виклику місячних прописують прийом прогестерону. Від цього гормону залежить тривалість менструального циклу — місячні починаються при різкому зниженні його вироблення. Строго кажучи, з його допомогою можна регулювати менструальний цикл, викликаючи місячні, коли це найбільш зручно. На практиці це не застосовується, оскільки може негативно позначитися не тільки на фізичному, але і на психологічному стані жінки.

Зайва вага і місячні

Для жінок, у яких є зайва вага, схуднення може бути ефективним засобом для регулювання менструального циклу. У жирових тканинах відбувається додаткова вироблення естрогену, що може перешкодити нормальній овуляції, призводить до зайвої стимуляції внутрішньої слизової оболонки матки, і в підсумку — то до надто рясним місячним, то до їх відсутності.

Як викликати менструацію за допомогою народних засобів?

Існують рослини, за допомогою яких можна викликати місячні. Найефективнішими засобами для цього є петрушка і імбир. При затримці менструації рекомендується випивати по дві і більше чашок чаю з сушеного листя і насіння петрушки в день. Чай повинен бути достатньо міцним. Петрушка допомагає викликати місячні, якщо їх затримка обумовлена стресом, гормональними порушеннями, перевтомою. Як правило, через кілька днів після початку прийому вона викликає скорочення матки, розслаблює м’язи шийки матки та індукує менструальна кровотеча. Петрушка володіє м’якою дією і не має побічних ефектів, однак використати її можна в розумних дозах — не більше чотирьох чашок чаю в день, і курс прийому не повинен тривати більше двох тижнів.

 • Чай з імбиру також допомагає викликати місячні. Його можна пити 3-4 разів на день, але якщо він викличе невелике підвищення температури тіла і підвищену тривожність, потрібно зменшити дозу.
 • Вважається, що високі дози вітаміну С також допомагають викликати менструацію. Завдяки йому дію прогестерону на матку слабшає і через деякий час ендометрій відокремлюється від стінок матки.
 • Викликати місячні також допомагає секс, фізичні навантаження і гарячі ванни. Ці способи, однак, дієві далеко не для всіх жінок, і використовувати їх тільки як засобу для виклику місячних недоцільно.
 • Найважливіше: всі перераховані способи не є засобами для переривання вагітності і повинні використовуватися тільки в тих випадках, коли затримка місячних відбувається через гормональні порушення, хвороб, стресу та інших причин. Намагатися перервати таким способом вагітність украй небезпечно для здоров’я і життя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.