Віферон — ефективний для відновлення імунітету

Віферон — це лікарський препарат, до складу якого входить рекомбінантний ( приготований генно-інженерним способом з бактерій) інтерферон-альфа — білок, який виробляється в організмі людини і захищає його від інфекції, в першу чергу, — від вірусної.

Як діє віферон

Віферон є оригінальним препаратом, розробленим вітчизняної фармацевтичної компанією «Ферон». Особливістю цього препарату є лікарська форма у вигляді ректальних свічок, гелю та мазі. Основною діючою речовиною віферона є людський рекомбінантний інтерферон-альфа, але вплив на організм надають і допоміжні речовини — токоферолу ацетат (вітамін Е, він міститься у всіх лікарських формах) і аскорбінова кислота (міститься тільки в свічках). В одній ректальної свічці віферона міститься 150000 МЕ (Віферон-1), 500000 МО (Віферон-2), 1000000 МО (Віферон-3) або 3000000 МО (Віферон-4) інтерферону-альфа. В 1 г мазі віферон міститься 40000, а в 1 мл гелю — 36000 МО інтерферону-альфа.

Дія Виферон — це комплексний вплив на організм всіх вхідних в його склад компонентів. Інтерферон пригнічує активність і розмноження вірусів і хламідій, стимулює імунітет і пригнічує розмноження клітин тканини пухлин.

Додаткові компоненти, що входять до складу Виферон, володіють вираженою антиоксидантною дією (пригнічують дію токсичних вільних радикалів). Така дія значно посилює дію інтерферону, так як при будь-якій інфекції знижується антиокислювальна активність плазми крові, що призводить до пошкодження мембран клітин тканин людини, підвищення їхньої проникності для вірусів. Крім того, дія токсичних вільних радикалів знижує дію інтерферону, сприяючи його швидкої інактивації. У результаті введення до складу Виферон додаткових компонентів його противірусна активність зростає не менш, ніж у десять разів, підсилюється і його стимулюючий вплив на окремі ланки імунітету.

Вітаміни Е і С регулюють окисно-відновні реакції, вуглеводний обмін (а значить, кількість енергії), білковий обмін, сприяють відновленню тканин, захищають клітини тканин від негативних впливів лікарських препаратів.

Має значення і лікарська форма віферона. Ректальні свічки забезпечують тривалу дію препарату, а мазь і гель захищають від вірусів шкіру та слизові оболонки. Ще однією особливістю віферона є відсутність побічних ефектів, які майже завжди присутні при застосуванні інтерферону, особливо при його парентеральному (минувши шлунково-кишковий тракт, тобто у вигляді ін’єкцій) введенні.

Показання та протипоказання

Свічки віферон застосовуються при багатьох інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених вірусами, бактеріями, грибами. Застосовують його у складі комплексної терапії, що дозволяє значно знизити дози антибактеріальних та противірусних засобів і тривалість курсів їх лікування.

Застосовувати свічки віферон-1 можна навіть новонародженим дітям з гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), запаленнями легенів, менінгітами, сепсисом, грибковими інфекціями (кандидозом), внутрішньоутробної інфекцією.

Широке застосування свічки віферон знайшли при лікуванні пієлонефритів і циститів у дітей і дорослих, а також різних статевих інфекцій, пов’язаних з порушеннями імунітету (кандидозу, хламідіозу, папіломатозу, генітального герпесу, мікоплазмозу та інші), гострих і хронічних простатитів. Не протипоказаний віферон при вагітності (його можна застосовувати після 14-го тижня) і годуванні дитини грудьми, що дозволяє значно знизити дози лікарських препаратів і тривалість їх застосування у даного контингенту хворих.

Широке застосування свічки віферон знайшли при лікуванні хронічних вірусних гепатитів, ГРВІ (у тому числі грипу), особливо ускладнених бактеріальною інфекцією, епідемічного паротиту (свинки), дифтерії, кліщового енцефаліту. Є дані, що віферон допомагає зняти запальний процес і біль в суглобах при деяких формах ревматоїдного артриту.

Гель віферон наноситься на слизову оболонку носа з метою лікування і профілактики ГРВІ та грипу, а також на слизову оболонку статевих органів жінки при статевих вірусних інфекціях. Мазь наносять на шкіру та слизові оболонки при герпетичних висипаннях, загострених кондиломах та інших вірусних ураженнях шкіри і слизових оболонок.

Протипоказанням для застосування ректальних свічок віферон є підвищена чутливість до нього організму хворого і перші 14 тижнів вагітності. Для мазі та гелю віферон протипоказанням є тільки підвищена чутливість організму хворого до компонентів препарату.

З побічних реакцій віферона відомі тільки алергічні реакції.

Віферон є препаратом вибору при більшості вірусних та бактеріальних інфекцій.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.