«Відповідай, коли я з тобою розмовляю!» або як змусити дитину вас слухати

Якщо ваша дитина навмисне ігнорує вас , вдає, що не чує ваших прохань, відмовляється вітатися з вами або ще кимось, то потрібно знати деякі прийоми, щоб успішно справлятися з такою поведінкою дітей, поки це не вивело вас із себе. Примусьте ваших дітей слухати вас.

Діти навмисне ігнорують батьків тому, що це дає їм відчуття сили і контролю над ситуацією. Це дає їм можливість відчути себе дорослими. Прикидаючись, що вони вас не чують, вони грають на ваших нервах. Спробуйте з’ясувати, що важливо для вас як батька і що важливо для вашої дитини.

Оцінка ситуації

Коли ваша дитина не розмовляє з вами — ображений на вас або не відповідає — постарайтеся запитати у себе: «Що потрібно моїй дитині від мене в даний момент?» Більшості необхідні рамки, очікування і наслідки, висловлені вами так, щоб вони зрозуміли , чого їм очікувати і чим вони ризикують. Повірте, їм не потрібні моралі або сварка, це тільки посилить ситуацію і «підкине дров у вогонь». Єдине, що потрібно вашій дитині — щоб його залишили одного.

Не застосовуйте силу, використовуйте дієві методи. Користуйтеся методами, які будуть корисними для вашої дитини і для сім’ї, тобто здоровими і безпечними. Природно, що вам буде образливо через дитину, яка не хоче вітатися з вами, або з іншими людьми, або не хоче відповідати на запитання про те, як пройшов його день. Не треба боротися з вашими дітьми.

Чого не потрібно робити, так це давати дітям владу і роздувати скандал через дрібниці. Це пропаща справа, так як ваша дитина проходить через певну стадію розвитку і перевіряє встановлені рамки. Також важливо пам’ятати, що дітям потрібно надавати право вибору та право на самостійне прийняття рішень.

Часто можна бачити підлітків, які відкрито демонструють незадоволеність і стають жахливо неслухняними. І така поведінка, в більшості випадків, виглядає як бунт, хоча може бути абсолютно нешкідливим і безневинним. Від такої поведінки не страждає ніхто, крім правил поведінки в суспільстві і хороших манер.

Батьки повинні бути готові прийняти виклик дитини. У деяких випадках необхідно відстоювати свою думку. Якщо дитина не вітається з гостями будинку або відмовляється виконувати розумні прохання, час нагадати йому про сімейні правила.

Дитина відмовляється вітатися з іншими людьми

Коли діти відмовляються вітатися з вашими гостями або друзями — це грубо і неввічливо. Грубість повинна бути покарана. Після відходу гостей скажіть дитині: «Ми добре ставимося до твоїх гостям, якщо ти не поставишся так само і до наших, ти знаєш чого очікувати». Покажіть возмоджние наслідки такої брутальності. Нехай вони будуть простими і ясними. Якщо дитина постарається їх спростовувати і почне сперечатися, скажіть: «Не розмовляй зі мною в такому тоні, ми поговоримо після того, як ти заспокоїшся» і розвернувшись, покиньте кімнату.

Дитина не хоче спілкуватися з братом / сестрою

Якщо дитина не хоче спілкуватися з братом / сестрою, навряд чи ви його примусите. Єдине, що ви можете зробити, це пояснити дитині, що з віком молодші хочуть проводити більше часу з дітьми їх ж віку. Коли ви помітите таку поведінку, скажіть: «Ти ображаєш маленького брата, ігноруючи його». Це означає: «Вирішувати тобі, але ти ображаєш і мене, ображаючи брата».

Не давайте дітям докучати вам або заподіювати біль, навіть пасивним чином. Поясніть ситуацію молодшим дітям: «Ти знаєш, коли твоя старша сестра втомлюється або злитися, вона ні з ким не хоче говорити. Напевно, це навіть добре. Людям потрібно іноді побути на самоті, щоб заспокоїтися ». Навчіть дітей миритися з такою поведінкою старших замість того, щоб приставати до них.

Дитина ігнорує прохання допомогти по будинку або робити домашню роботу

Діти часто ігнорують прохання про вимкнення телевізора, допомоги по господарству або виконанні домашньої роботи. Так вони намагаються уникнути виконання ваших вказівок. Часто навіть не помічаючи цього, ви перетворюєтеся в «зламану платівку», яка повторює завдання: «прибери в кімнаті, винеси сміття, зроби домашню роботу».

Перш ніж сказати «Допоможи мені по будинку зараз же!», визначте кінцевий термін виконання даного завдання. І тоді замість того, щоб сперечатися, коли потрібно приступити до виконання завдання, ви скажете: «Якщо ти не впораєшся із завданням до 16:00, то наслідки будуть наступними». Так ви надаєте вибір вашій дитині. Ви можете лише додати: «Ось що трапитися …», а не сваритися з ним.

Цей ультиматум не повинен звучати, як покарання, а як розумна міра контролю. «Якщо робота не буде виконана до 16:00, то ніяких відеоігор до виконання завдання не буде. А якщо замість роботи над домашнім завданням ти будеш виконувати дане доручення — твої проблеми, уроки все одно доведеться готувати ». З іншого боку, будьте обережні з часом, відведеним на виконання домашнього завдання, так в цей час всі гаджети дитини повинні бути відключені. Якщо у дитини немає домашнього завдання, ви повинні дати йому час почитати що-небудь або повчити. Інакше кажучи, необхідно обмежувати вашої дитини в частому використанні гаджетів: комп’ютера, ігрової приставки і іншого.

Дитина слухає мене, а не свій дорогоцінний iPod

Якщо дитина слухає плеєр або не знімає навушники, коли ви з ним розмовляєте, не церемоньтеся — ваша дитина не ігнорує вас — він вас не поважає. У такому випадку необхідно припинити будь-які дії, поки він не зніме навушники. Не намагайтеся спілкуватися з ним, коли він у навушниках, навіть якщо він говорить, що слухає вас — це прояв неповаги. Батьки повинні бути послідовними в таких випадках.

Пам’ятайте, взаємоповага набуває все більшого значення у міру дорослішання дітей. Батькам дуже важко і прикро спілкуватися з дітьми, які ігнорують їх та інших членів сім’ї. Це просто огидно. Але, з іншого боку, чим менше ви будете відносити таку поведінку дітей на свій рахунок, тим легше вам буде обходитися з ними в майбутньому.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.