Відновлення зубів: стоматолог-хірург або стоматолог-терапевт — до кого звертатися за допомогою?

Під відновленням зуба маються на увазі різні процедури, включаючи установку пломб , коронок або вінірів. Відновлення зуба необхідно, щоб запобігти його подальшому руйнуванню, випадання зуба та пошкодження інших зубів, а також щоб поліпшити зовнішність і повернути людині здатність нормально їсти.

Люди, у яких відсутні або сильно руйнуються зуби, є потенційними кандидатами на відновлення зубів.

Як саме проходить процедура відновлення зуба, залежить від використовуваної техніки і від проблеми, з якою пацієнт звернувся до стоматолога. Звичайно в першу чергу лікар робить рентгенівський знімок зубів, щоб точно поставити діагноз. Сама процедуру зазвичай починається з застосування місцевого анестетика. Часто зуб, який потрібно відновити, попередньо обточується, щоб звільнити місце для пристосування, яке буде використано для відновлення.

Коли зуб готовий, лікар ставить пломбу, коронку, або зміцнює вініри. Коронки і пломби закріплюють спеціальним цементом, залишки якого потім счищаются.

Виготовлення коронок і вінірів зазвичай займає один-два тижні.

Протягом декількох годин після процедури відновлення зуба пацієнт продовжує відчувати дію наркозу. Дискомфорт і слабка біль, як правило, проходять через кілька днів.

Способи відновлення зубів

  • Пломбування — це найпоширеніший спосіб відновлення зубів. Пломби роблять з кераміки, композитних смол, пластмаси та амальгами — сплаву різних металів (як правило, срібла) і ртуті. Через вміст ртуті доцільність використання амальгами піддається сумніву, однак її як і раніше широко застосовують.
  • Коронки використовуються для відновлення зубів при значному пошкодженні структури зуба. Тимчасові коронки роблять з акрилу, постійні з кераміки і золота. Ця процедура займає більше часу, ніж пломбування, і коштує дорожче. Однак вона може бути використана в тих випадках, коли через обширного руйнування зуба використання пломб вже недоцільно.
  • Вініри можуть бути використані для відновлення зламаних зубів. Перед установкою вінірів обточують тонкий шар зубної емалі, по товщині приблизно рівний товщині вінірів. Потім до зубів кріпляться тонкі керамічні пластинки. Основним недоліком цього способу відновлення зубів є те, що вініри необхідно міняти, в середньому, кожні 10-15 років.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.