Відновлення після аборту: чи потрібно це вам?

Жоден аборт не проходить безслідно для жінки . Аборт — це не тільки видалення плоду з порожнини матки, але і порушення секреції статевих гормонів та роботи яєчників, також він є причиною нервового потрясіння. Тому після будь-якого аборту, яким би методом він не вироблявся, необхідно провести відновлення фізичного і психічного здоров’я жінки. Час і гроші, витрачені на відновлення після аборту, незрівнянно більше тих, які витрачені на сам аборт. Тому кожна жінка повинна подумати про можливі наслідки, перш ніж зважиться на такий крок, як звільнення від небажаної вагітності.

Відновлення після аборту

Відновлення після аборту — це сукупність заходів, спрямованих на зниження і мінімізацію ризику можливих наслідків і ускладнень. З цією метою проводиться підготовка пацієнтки до майбутнього материнства, нормалізація емоційного стану і повернення до звичного для жінки ритму життя. Відновлення після аборту починається, як не дивно це звучить, ще на етапі підготовки до нього. Безпосередньо після аборту пацієнтка проходить реабілітацію, яка складається з багатьох моментів і, деколи може затягнутися на кілька місяців.

Вплив способу аборту на реабілітацію

Безумовно, метод виробництва аборту відіграє значну роль у відновленні після нього. Найменш безпечним є медикаментозний аборт (препаратами Мифегин, міфепристон). Після такого переривання вагітності знижений ризик запальних захворювань. Але якщо кошти не дозволяють провести лікарський аборт, по можливості потрібно обмежитися міні-абортом. У цьому випадку ризик операційних ускладнень набагато нижче. У випадку більш пізнього аборту (до 12 тижнів) необхідно постаратися перервати вагітність до 8 тижнів. Все це обумовлено тим, що чим менше термін вагітності, тим, відповідно, нижче відсоток ускладнень і наслідків. А значить, і відновлення після аборту проходитиме швидше і легше.

Підготовка до аборту

Перед абортом, як і перед будь-якою хірургічною операцією, необхідно пройти обстеження. До цього відносяться аналізи крові і сечі, мазки на вагінальну флору, при необхідності, аналізи на приховані інфекції, що передаються статевим шляхом, санація хронічних вогнищ інфекції та консультація терапевта. Не менш важливі аналізи крові на сифіліс, гепатит і ВІЛ-інфекцію. Перед проведенням хірургічного аборту до 12 тижнів необхідно здати кров на резус-фактор і групу. Тому бажано провести хірургічний аборт до 8 тижнів вагітності, коли у матері ще не почали формуватися антитіла до плоду.

Програма відновлення після аборту

Програма відновлення після аборту включає наступні етапи:

 • Виконання всіх рекомендацій акушера-гінеколога
 • Ретельне дотримання правил особистої гігієни: статевий спокій до настання першої менструації, виключення відвідування лазень, саун, басейнів і прийняття ванн, прийом теплого (не гарячого) душу, обмеження фізичного навантаження і підйому ваг. Також рекомендується відмовитися від паління й алкоголю (може спровокувати кровотечу і послабити дію антибіотиків і контрацептивних препаратів). Відразу після аборту призначаються антибіотики короткого курсу з профілактичною метою. Не менше значення має і раціональне харчування, багате вітамінами і білками (перші 4-5 місяців — «ні» дієтам).

 • Консультація гінеколога-ендокринолога
 • Проводиться така консультація з метою оцінки стану ендокринної системи та рівня гормонів. За необхідності призначається обстеження на хронічні урогенітальні інфекції для попередження розвитку і загострення хронічних захворювань органів малого тазу. Проводиться підбір оральних гормональних контрацептивів не тільки з метою попередження вагітності, але і для відновлення роботи яєчників і менструального циклу.

 • Консультація маммолога-онколога
 • У результаті аборту відбувається гормональний збій в організмі, який негативно позначається на молочних залозах і може призвести до розвитку пухлинних процесів.

 • УЗД органів малого тазу і молочних залоз
 • УЗД органів малого тазу проводиться на 7-10 день після аборту для виключення залишків плодового яйця або гематометри, для оцінки стану яєчників і труб (чи немає запальних процесів). УЗД молочних залоз підтверджує нормальну інволюцію молочних залоз після перерваної вагітності і для виключення пухлин.

 • Консультація психолога
 • Психолог допомагає подолати стрес, відновити душевну рівновагу і повертає до звичного для пацієнтки способу життя.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.