Відмова від куріння за допомогою гіпнозу

Багато з нас знають, що гіпноз можна ефективно використовувати в боротьбі з курінням і для пацієнтів з розладами харчової поведінки. Гіпноз — це набагато більше, ніж показове шоу, яке ми часто спостерігаємо по ТБ. Це потужна техніка, за допомогою якої професійні гіпнотизери допомагають людям подолати свої страхи, розслабитися, зняти нервову напругу і стрес. Гіпноз, що представляє собою сконцентровану релакс-техніку, здатний змусити людину сфокусуватися на певній проблемі і її рішенні або досягненні бажаного результату. Іншими словами, це мистецтво введення людини в певний стан, коли мозок найбільш піддається впливам ззовні.

Гіпноз — це робота з підсвідомістю, де зберігаються найпотаємніші бажання, віра, надія, приховане поведінку, а також накопичений життєвий досвід і спогади.

Протягом сеансу гіпнозу фахівець долає вашу свідомість і впроваджується прямо в підсвідомість, намагаючись перепрограмувати його на потрібний лад. Наприклад, так можна змусити людину кинути курити.

Відмова від куріння за допомогою гіпнозу

Для того щоб позбутися від цієї шкідливої звички, існує безліч способів і пристосувань: нікотинові пластирі, медикаменти, пастилки, жувальна гумка і багато інших хитрощі. Але всі вони працюють зі свідомістю, в той час як підсвідомість продовжує твердити про те, що організму хочеться курити.

У цьому плані гіпноз розцінюється як високоефективний спосіб позбавлення від цієї залежності, кращий ніж який би то не було з вищенаведених. Дослідження показали, що через 4-6 сеансів гіпнозу 66% пацієнтів позбулися від згубної пристрасті до тютюнопаління. Також доведено, що гіпнозом можна не просто змусити організм відмовитися від сигарет, але і повністю поміняти його ставлення до куріння взагалі і уникнути стресу, який часто присутній у тих, що кидають палити.

Два пункти в цій проблемі відіграють дуже важливу роль. Перше: на це потрібен час. Щоб повністю відмовитися від паління більшості потрібно мінімум 4 сеансу гіпнозу. І друге: пошук хорошого фахівця з гіпнозу — завдання непросте, що вимагає і часу, і зусиль.

Переконайтеся в тому, що фахівець, якому ви збираєтеся довірити своє психічне здоров’я — сертифікований лікар-психіатр, і що гіпнотерапія дійсно є областю його компетенції.

Основні етапи

Змусити людину кинути курити нелегко саме через те, що бажання це залягає глибоко в підсвідомості. Звільнення організму від нікотину, до якого він звик, завжди супроводжується певними незручностями фізіологічними і емоційними.

В залежності від індивідуальних особливостей і результатів первісного лікування, які визначають лікар і пацієнт, курс гіпнотерапії для відмови від куріння може включати від 4 до 8 сеансів тривалістю 25-30 хвилин. Зазвичай програму позбавлення від куріння ділять на кілька етапів, які об’єднані під назвою основної та додаткової програми.

Основна програма

Формування мотивації

Тут пацієнт повинен сформувати у себе чітке бажання відмови від куріння та переваги, які стануть для нього доступними коли це станеться.

Усвідомлення зв’язків

Відбувається усвідомлення своєї тяги, викликаються спогади, пов’язані з бажанням закурити і змінюється ставлення до сили сигарет, яка є у пацієнта.

Формування потреби оздоровлення

Це, мабуть, найбільш серйозний етап, коли фахівець намагається перебудувати вашу свідомість на більш здорову хвилю.

Превентивні заходи

Під час цього етапу відбувається попередження можливості повернення згубної звички в житті пацієнта.

Додаткова програма

У деяких, особливо серйозних випадках основної програми недостатньо і доводиться включати в курс додаткові етапи, що допомагають відмовитися від тютюну. У неї входять контроль за вагою, формування відрази, бесіди та інші методи.

Якщо ви вирішили відмовитися від куріння і вибрали для себе гіпнотерапії, переконайтеся, що вона включає ключові моменти, без яких позбавлення від цієї шкідливої звички неможливо:

 • Курс обов’язково повинен містити ефективні та потужні установки, які спрямовані на коригування вашої поведінки відносно сигарет
 • Кожен прийом має бути спрямований на розкриття вашої підсвідомості і звільнення його, а також формування стійкої мотивації для відмови від куріння.
 • Програма повинна навчити вас самостійно справлятися з тягою до нікотину.
 • Самогіпноз і альтернативне лікування

  Якщо проходження повного курсу в 4-8 сеансів представляється для вас неможливим, ви можете допомогти собі самостійно, вдавшись до самогіпнозу з використанням технік, які сьогодні удосталь пропонуються на різних носіях. Такі програми зручні тим, що ви можете використовувати їх в будь-яке потрібне для вас час. Проте варто пам’ятати, що самогіпноз займає більше часу і сил, ніж допомога професіонала.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.