Відмінна новина, у вас хлопчик!

Багато жінок мріють про дівчинку, але мами хлопчиків запевняють , що анітрохи не шкодують про те, що не вдалося поняньчити доньку. Чим же гарні хлопчики і в чому особливості виховання «справжніх чоловіків»?

Багато жінок, які очікують першої дитини, мріють про дівчинку і уявляють собі, як їм піднесуть сопучи рожевий згорток, як вони будуть агукати з малятком, як розчулиться щасливий батько, коли вперше візьме на руки доньку … Але доля підносить сюрприз — і замість дівчинки народжується хлопчик.

Деякі майбутні мами настільки переконані в тому, що носять під серцем дівчинку, що навіть ведуть щоденник, який починається зі звернення «Моїй донечці». Коли УЗД на двадцятому тижні показує, що у такої жінки народиться хлопчик, вона сильно дивується, приблизно на півсекунди. Насправді, стать дитини не має значення, головне — щоб він народився і ріс здоровим і щасливим. Як не дивно, але перебудуватися з мрії про дівчинку на очікування хлопчика зовсім нескладно.

Чому жінки хочуть дівчаток

Психологи стверджують, що бажання мати дочку може бути наслідком ваших відносин з матір’ю. Можливо, у вас дуже близькі відносини, мама для вас — найкращий друг, і ви хочете випробувати таку ж емоційний зв’язок з власною дочкою. Або, навпаки, ваші стосунки з матір’ю далекі від ідеалу, і в дочки ви бачите шанс виправити помилки, допущені вашої власної матері у вашому вихованні.

Цілком природно мріяти про дитину своєї статі, але потрібно розуміти, що ваші уявлення про майбутнє малюка — це проекція ваших очікувань. Навіть якщо дійсно народиться дівчинка, вона може вас здивувати, опинившись зовсім не тією людиною, яку ви представляли. Не намагайтеся переробити доньку, плекайте її індивідуальність та унікальність.

На думку психологів, здорове виховання полягає в бажанні виховувати дитину. Точка. Те, що ви ніколи не були хлопчиком, ще не значить, ви не зможете його виховати. Намагайтеся дати дитині якомога більше любові, і він заповнить всі прогалини у вихованні у відповідності з вродженими якостями, оточенням і соціальними очікуваннями. Практикуючи дбайливе, доброзичливе, шанобливе ставлення до малюка, мама зміцнює його позитивне самовідчуття, відчуття свого «Я», що, в свою чергу, дозволяє дитині проявляти більше особистісної активності, ініціативи, інтересу в освоєнні навколишнього світу. До речі, не варто покладати на дитину занадто великі очікування, інакше психологічний дискомфорт перешкодить йому розвинутися в повноцінну особистість. Це стосується як хлопчиків, так і дівчаток.

Краса відносин матері і сина

Можливо, ви здивуєтеся власної реакції на сина. Не варто недооцінювати міф про Едіпа та історії про особливі відносини між матір’ю і сином. У вас є унікальна можливість сформувати тонко почуває особистість, виростити доброго, відповідального і товариського чоловіка. Багато жінок мріють про ідеал — ідеальному чоловікові, ідеальному дитину — але треба любити не ідеал, а те, що у них все-таки є, — здорової дитини. Мати вкладає в хлопчика своє розуміння життя, розуміння відносин між чоловіком і жінкою, і згодом чоловік підсвідомо шукає дружину, схожу з матір’ю. Стосунки чоловіка з жінками так чи інакше відображають його любов до рідної матері.

Більш того, деякі жінки настільки «входять у смак», що, народивши одного сина, мріють про хлопчиків, адже в оточенні люблячих чоловіків будь-яка жінка відчує себе королевою, та й сини дуже прив’язані до матері.

Коли в родині, де вже росте кілька синів, народжується дівчинка, у батьків є можливість простежити за розвитком дітей обох статей, зрозуміти, в чому вони схожі, чим відрізняються. Так, дівчатка більш чутливі до болю, ніж хлопчики. Багато мам, напевно, помітили, що хлопчики набагато більш стоїчно переносять ріст зубів, ніж дівчатка. Разом з тим, у дівчаток більш складний характер, найчастіше вони більш вимогливі і не хочуть ділитися увагою батьків.

Відмінності темпераментів хлопчиків і дівчаток

Мами хлопчиків часто скаржаться на непосидючість, неслухняність і занадто активний характер синів, а мами дівчаток відзначають, що дочки ростуть спокійними, доброзичливими і незалежними. Якби хлопчики і дівчатка раптом зупинилися в своєму розвитку десь у чотири-п’ять років, відмінності між ними були б колосальними, але з віком вони згладжуються. Хлопчики і дівчатка перетворюються на особистостей з індивідуальними особливостями і особистими якостями, ніяк не залежать від статі. Кожна дитина унікальний, і не можна сказати, кого легше виховувати, хлопчиків або дівчаток, адже підлога — це далеко не єдина визначальна характеристика людини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.