Виділення з запахом — жінка не повинна пахнути рибою

загрузка...

У всіх жінок без винятку є виділення з піхви. Вагінальні білі є фізіологічним процесом і свідчать про нормальне функціонування репродуктивної системи. Якщо виділення з піхви не викликають занепокоєння і дискомфорт, привід для тривоги відсутній. Поява виділень із запахом має насторожити жінку, так як подібні виділення є ознакою розвитку патологічного інфекційного процесу в піхві. Крім виникнення неприємного запаху змінюється колір і консистенція піхвових білій. Вони можуть бути густими, водянистими або пінистими, зеленими або жовтувато-коричневими, із запахом тухлої риби, аміаку або кислого хліба.

Нормальні піхвові виділення

Поява вагінальних виділень пов’язано з початком періоду статевого дозрівання (починається продукція жіночих статевих гормонів). У нормі вагінальні білі у жінок присутні до клімактеричного періоду. Кількість виділень змінюється в різні фази менструального циклу. Наприклад, перед овуляцій їх обсяг значно збільшується.

До складу виділень входить рідина і елементи крові, які пропотіває через стінки піхви, злущені і відмерлі клітини епітелію, слиз, утворена залозами цервікального каналу і мікроорганізми (молочнокислі бактерії, палички та інші). Молочнокислі бактерії утворюють кисле середовище в піхві, яка перешкоджає розмноженню патологічних мікроорганізмів, а також сприяють самоочищенню і дезинфікування піхви. Нормальні вагінальні білі не викликають свербіння і подразнення, почервоніння і набряку зовнішніх статевих органів, болів при статевому акті. Запах у фізіологічних виділень практично відсутня або злегка кислуватий.

Виділення з піхви з запахом

Виділення, які супроводжуються неприємним запахом, свідчать про розвиток інфекційного процесу в піхві. Вагініт (кольпіт), або запалення піхви може бути викликаний самими різними мікроорганізмами. Самостійно встановити причину виникнення вагініту неможливо, слід звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи, в першу чергу, піхвовий мазок на мікрофлору.

До основних причин появи виділень з неприємним запахом відносяться:

 • Урогенітальний кандидоз
 • Урогенітальний кандидоз, або молочниця, є однією з найбільш частих причин виникнення виділень з неприємним запахом. Викликається молочниця дріжджоподібними грибами. До сприяючих чинників розвитку захворювання відносяться вагітність, ослаблення імунітету, стреси і багато інших. Молочниця характеризується появою рідких, рясних, з сирнистий-крошковатой включеннями виділень. Вагінальні білі мають різкий і неприємний кислий запах. Крім виділень жінку турбують свербіж і печіння, що посилюються в нічний час, після статевого акту і при сечовипусканні. Лікування молочниці полягає в проведенні протигрибкову терапію (флюкостат).

 • Бактеріальний вагіноз
 • Бактеріальний вагіноз, або дисбактеріоз піхви, це порушення співвідношення кількісного рівня різних мікроорганізмів. До симптомів захворювання відносяться рясні, іноді пінисті білі з сіруватим відтінком з неприємним рибним запахом. При тривалому перебігу бактеріального вагінозу виділення стають густими, тягучими і набувають жовтувато-зелене забарвлення. У мазку виявляються «ключові клітини» — злущені клітини епітелію, покриті грамнегативними паличками. Крім виділень жінку турбують свербіж і печіння вульви.

 • Трихомонадний кольпіт
 • При інфікуванні трихомонадами з’являються рясні, пінисті, гноевідние білі із зеленуватим відтінком. Вагінальні виділення викликають роздратування і сверблячка зовнішніх статевих органів, їх гіперемію (почервоніння) і набряк. Запах білей різко виражений і неприємний. Нерідко при трихомонадном кольпіті утворюється ерозія шийки матки. Лікування захворювання проводиться протизапальними препаратами (метронідазол).

 • Недотримання гігієни
 • При недотриманні правил особистої гігієни в області великих і малих статевих губ скупчуються жирові речовини сальних залоз, піхвові виділення і слиз цервікального каналу, що є прекрасним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій. Виділення, відповідно, будуть супроводжуватися неприємним запахом.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.